Спортивне харчування: і хочеться, і колеться

Подивитись всі дописи у розділі: Спорт. Розміщено: 15.09.2017 в 13:04.
Спортивне харчування: і хочеться, і колеться

Спортивне харчування зараз стало модою, і його купують всі, кому не лінь — від професійних бодібілдерів до простих любителів «заліза». Не обізнані обивателі називають ці біологічні добавки «хімією» і ставляться до них з побоюванням, а багато спортсменів, навпаки, не уявляють своє життя без протеїну. Ми вирішили розставити всі крапки над «i», і домовилися про зустріч з лікарем-дієтологом.

— Так все ж, корисні або шкідливі біологічні добавки, складові спортивного харчування? — запитали ми у фахівця.

— Не можна відповісти однозначно, небезпечні ці добавки або не є небезпечними. Все залежить від дозування і від проблем зі здоров’ям, які є або немає. наприклад, протеїн протипоказаний людям із захворюванням нирок і печінки.

— Є спортивне харчування гейнер. Там міститься глюкоза. Людям з цукровим діабетом його можна приймати?

— Все залежить від дозування. Спочатку потрібно звернутися до лікаря, детально вивчити те харчування, яке зібралися приймати. Багато що залежить навіть від виробника.

— Чи обов’язково приймати спортивне харчування?

— Прийом їжі повинен бути шість разів на день. Якщо ви не можете харчуватися шість разів на день, але при цьому активно тренуєтеся, ви не виходите на потрібний рівень білків, м’язи починають руйнуватися. В цьому випадку можна додати в свій раціон протеїн або гейнер, але будь-яке спортивне харчування варто купувати в спеціалізованих магазинах, наприклад тут http://www.спортивное-питание.kiev.ua/протеин/, а не в спортзалі чи звичайному продуктовому магазині.

— Якими продуктами можна замінити спортивне харчування?

— Якщо говорити про протеїни, то це звичайні білки, які є в курці, м’ясі, яйцях, сирі, молочних продуктах. Якщо у вас є можливість харчуватися білками в потрібній кількості, протеїн вам не потрібен.

Гейнер — заміна дуже великого прийому їжі. Якщо ви не можете заїсти своє тренування як слід, доведеться приймати гейнер. Один прийом в день ніякої шкоди не завдасть. Якщо пити безконтрольно, може привести до ожиріння, але це точно так же, як якщо ви будете пити безконтрольно «Кока-колу».

На додаток до слів лікаря варто додати, що спортивні біодобавки до їжі беруть не тільки любителі «залізяк», а й усіх інших видів спорту. Більш того, деякі онкохворі п’ють протеїнові суміші, коли не можуть харчуватися звичайною їжею.

Не варто плутати спортивне харчування з анаболіками. Дані препарати відпускаються тільки за рецептом лікаря і ні в якому разі не продаються в магазинах спортивного харчування. До речі, «качки», які приймають анаболіки без медичних показань, ризикують отримати захворювання ендокринної системи. Організм впадає в залежність від ліків і перестає виробляти гормони самостійно.

Отже, підсумуємо — протеїн — це білок. Він є навіть в дитячому харчуванні. Креатин — добавка, яка потрібна для набору маси, підвищення силових показників. Жироспалювачі — допомагають прибрати жирові відкладення, схуднути. Їх приймають як жінки, так і чоловіки, спортсмени і не тільки.

У нас пік припадає на літо — час, коли всі хочуть скинути зайві кілограми. ВСА і амінокислоти — найголовніші відновники. Без них нікуди. Неважливо, набираєте ви масу або перебуваєте на сушінні. Спеціальні комплекси допомагають підвищити мотивацію, щоб зробити більше вправ. Також вони допомагають накачати м’язи. Завжди потрібно відштовхуватися від мети людини, що він хоче — набрати м’язову масу або схуднути.

— Якщо людина купила спортивне харчування, але масу все одно не набирає, що робити?

— Необхідно в комплексі подивитися на свій раціон. Як людина харчується, тренується, чи підходить їй той вид тренувань, який вона вибрала. Важливо, як вона відпочиває, чи достатньо спить. Якщо хочеш досягти результату, будь добрий скласти раціон харчування, скорегувати режим дня, і тоді все вийде.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015