Проблеми власників доменів і як їх уникнути

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 21.09.2017 в 9:21.
Проблеми власників доменів і як їх уникнути

Раніше ми всі сприймали доменне ім’я лише певним набором літер в адресному рядку браузера, який дозволяв нам потрапити на потрібний сайт. Проте минув час, і тепер домен — важливий елемент фірмового стилю кожного поважаючого себе бізнесу і частина бренду.

З появою у доменних імен нового «статусу» з’явилося також і певна кількість проблем у їх адміністраторів. Нижче розглянемо найбільш актуальні з них.

1. Правовласники

У кожного товарного знака, бренду, контенту або навіть послуги є свій власник — правовласник. І якщо у такого правовласника є, наприклад, зареєстрований товарний знак, схожий або повністю співпадає із зареєстрованим вами доменним ім’ям, то він може виявити бажання отримати право адміністрування вашого домену, а також компенсацію за його використання вами.
Правовласник може подати в суд, вважаючи, що домен реєструється виключно з метою продажу товарів або послуг, вже пропонованих їм, сторонньою особою або компанією. Однак такі доменні імена можуть бути зареєстровані абсолютно без злого умислу. При реєстрації домену користувач може не знати, що він схожий або збігається з чиїмось товарним знаком. В Україні поки немає і найближчим часом не передбачається поява сервісу, який би перевіряв схожість реєстрованих доменних імен і товарних знаків.

2. Адміністрування та продовження домену

Зареєструвати домен не складно. Потрібно лише вибрати необхідне ім’я, переконавшись, що воно ще не зайняте, зону, ввести свої дані і здійснити оплату. Для прикладу, це можна зробити на сайті 101domain-UA. Однак якраз на етапі введення даних потрібно бути гранично уважними: якщо згодом вам знадобиться передати домен або зробити з ним ще якісь маніпуляції, буде проведена перевірка даних. І якщо виявиться, що вони неактуальні, можуть виникнути незаплановані додаткові витрати, не кажучи вже про втрачений час.
Крім того, важливо пам’ятати, що доменне ім’я необхідно продовжувати в установлений термін, щоб уникнути проблем з недоступністю сайту і втраченими грошима. Тому ми рекомендуємо вам стежити за терміном продовження домена, а краще — налаштувати автоподовження. Така функція є у більшій частині Реєстраторів доменних імен.
Радимо реєструвати домени самостійно або вимагати у розробників зареєструвати доменне ім’я на ваші паспортні дані. Права адміністрування повинні належати тільки вам або вашій компанії.
Власник домену не повинен забувати, що йому в будь-який момент може прийти документальна вимога про підтвердження зазначених персональних і контактних даних. Ігнорувати таку вимогу не можна, тому що через 7 днів після його відправлення і відсутності реакції домен буде зняти з делегування.

3. Зловмисники

Часто виникає ситуація, що сайт і домен власнику більше не потрібні, відповідно, реєстрація хостингу та домену не продовжується. Зловмисники можуть перехопити домен і розмістити на ньому старий контент з новими посиланнями. Колишній власник, як правило, дізнається про це тільки по дзвінках відвідувачів свого старого сайту.

4. Купівля доменів

Більшість красивих доменних імен вже давно зайняті. З власником будь-якого домену можна зв’язатися і запропонувати купити його. Придбання доменного імені — це, по своїй суті, передача прав на адміністрування домену. Трапляється, що в таких випадках продавці вводять покупців в оману і замість передачі прав адміністрування здійснюють продаж контенту сайту.

При покупці домену обов’язково перевірте продавця. Запитайте копію свідоцтва на доменне ім’я та разом з ним зверніться до Реєстратора доменного імені.

Підмумуємо

Отже, що ми дізналися з матеріалу:

реєструйте домени самостійно або вимагайте у розробників реєструвати доменні імена на ваші паспортні дані;
вказуйте на 100% коректні паспортні та контактні дані;
при покупці домена обов’язково перевірте продавця, запросивши копію свідоцтва на доменне ім’я у Реєстратора.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015