Як вибрати зимові шини, які не підведуть

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 31.10.2017 в 10:59.
Як вибрати зимові шини, які не підведуть

Зимові покришки відрізняються від літніх, і справа тут не тільки в малюнку протектора. Виробники підбирають хімічний склад для певного температурного діапазону, тому з виходом за його межі шини втрачають свої властивості. При знижених температурах літні шини стають менш еластичними і вже не можуть забезпечити належного зчеплення з дорожнім покриттям, мінімального гальмівного шляху і інших закладених характеристик.
Всупереч поширеній думці, всесезонні шини не призначені для справжньої зими.
Вони розраховані на помірні погодні умови і якісне дорожнє покриття, яке зазвичай сухе і тільки зрідка стає мокрим. По-хорошому, їх можна використовувати лише в міжсезоння як доповнення до зимових і літніх шин.
Ось чому потрібно обов’язково міняти шини в залежності від сезону. Як правило, рекомендується перевзувати машину в зимові шини, якщо протягом тижня температура повітря не піднімається вище позначки 5-7 ° С. Зазвичай це кінець жовтня або початок листопада.
Як і у випадку з літніми шинами, вибирати зимові потрібно з урахуванням декількох важливих критеріїв і нюансів. Спробуємо разом розібратися в них, а для наочності краще переглянути наявність зимових шин на сайті https://prokoleso.ua/, де представлені якісне «взуття» для вашого авто від практично всіх відомих виробників.

Який тип шин вибрати

Існує два основних види шин: шиповані і фрикційні. Останні, в свою чергу, поділяються на шини скандинавського і європейського типу. У підсумку виходить всього три різновиди зимових шин, кожна з яких має власні переваги і недоліки і підходить для певних кліматичних умов.

1. Шиповані шини

Завдяки металевим шипам протиковзання такі шини забезпечують краще зчеплення з дорожнім покриттям і ефективне гальмування. Вони призначені для їзди по твердому сухому льоду і застосовуються в країнах з суворими зимами. Через свою специфіку шини такого типу досить гучні. При їзді по сухому асфальту вони позбавляються своїх переваг і швидко стираються. У деяких європейських країнах шиповані покришки заборонені.
Такі шини підійдуть усім, хто багато часу проводить за містом і живе в регіонах, де буває ожеледь. Жителям мегаполісів з дорогами, які регулярно посипаються реагентами, шипована гума ні до чого.

2. Фрикційні шини скандинавського типу

Схожі за своїми властивостями з шипованими покришками і здебільшого відрізняються від них лише відсутністю шипів. Шини цього типу розраховані на експлуатацію при низьких температурах і великій кількості снігу і забезпечують необхідне зчеплення з дорогою за рахунок безлічі ламелей на протекторі, які продавлюють сніг і наст. Через свою м’якість скандинавські шини не кращим чином поводяться на льоду і теж швидко стираються на сухому асфальті, в буквальному сенсі починаючи плисти.
Шини скандинавського типу годяться для засніжених районів з довгими і холодними зимами. З такими шинами можна не боятися заметів, але доведеться дотримуватися швидкісного режиму, бути обережніше з входженням в повороти, а також різкими прискореннями і гальмуваннями.

3. Фрикційні шини європейського типу

Це повна протилежність скандинавським. Такі шини ідеальні для регіонів з м’якими і вологими зимами, в яких частіше зустрічаються мокрий сніг і дощ. Вони відмінно справляються зі сніговою кашею і здатні забезпечити безпеку при русі на більш високих швидкостях. А ось в ожеледь і на снігу з такими шинами варто бути обережнішими.
Підійдуть для їзди в межах міста, де найчастіше можна зустріти снігову кашу, ніж лід, а також при русі по чистому асфальту при низьких температурах.

Як вибрати розмір

При виборі розміру шин варто відкинути в сторону всі міфи і поради сусідів по гаражу, що розписують переваги низького профілю або збільшеного діаметру. Не варто відступати від рекомендацій виробника автомобіля: він уже все прорахував, знайшов найкращий варіант і вказав його в керівництві по експлуатації.
Якщо хочете заощадити, придбайте другим комплектом дисків для зимових шин з меншим посадковим діаметром. Купівля такої гуми обійдеться дешевше.

Як перевірити дату виготовлення

Перед покупкою потрібно обов’язково перевірити, коли були виготовлені шини. Справа в тому, що виробники гарантують незмінність властивостей шини протягом двох років зберігання. Якщо покришки лежать на складі довше, то гума втрачає свої якості і шини вже не зможуть повною мірою забезпечити зчеплення з дорожнім покриттям і ефективне гальмування.
Виробники вказують її на бічній поверхні покришки за допомогою коду з чотирьох цифр. Перші дві означають тиждень, а другі — рік випуску. Наприклад, 5016 — це 50-й тиждень або середина грудня 2016 року.

І кілька корисних порад наостанок:

  • Відмовтеся від покупки шин б / у. Згодом гума втрачає свої властивості, що укупі з наявними зносом може звести всю економію нанівець.
  • Ні в якому разі не купуйте шини тільки на ведучу вісь автомобіля. Через нерівномірне зчеплення з дорогою коліс різних осей підвищується ризик занесення.
  • Для продовження терміну служби шин рекомендується переставляти їх з передньої осі на задню і навпаки кожні 8 000 км.
  • Якщо використовуєте комплект шин вже не перший рік, встановлюйте кращу пару на задню вісь авто, щоб виключити ймовірність заносу.
  • Купуйте другий комплект дисків спеціально для зимових шин, щоб перевзуватися самостійно і не втрачати час в черзі на шиномонтаж.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015