Датчики системи безпеки — які вони?

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 07.11.2017 в 20:47.
Датчики системи безпеки — які вони?

Коли ви самостійно створюєте домашню систему безпеки або систему охоронного відеоспостереження, ви в першу чергу думаєте про камери відео-спостереження. Хоча, безумовно, ці пристрої є дуже важливою частиною всієї системи, основну роботу в ній виконують все-таки невеликі, часто дуже прості елементи — датчики різного роду.
Що таке ці датчики і чому вони є важливими для створення реально діючої системи захисту вашого будинку? Варіантів таких сенсорів дуже багато і контролювати вони можуть безліч параметрів, таких як рух, звук, світло, тепло чи воду. Є навіть багатофункціональні датчики, які можуть контролювати відразу кілька параметрів.
Сучасні датчики володіють однією дуже важливою особливістю — при виявленні якої-небудь події, що відноситься до їх компетенції, вони відсилають відповідне повідомлення на ваш телефон. Дізнатись більше про технічні системи безпеки можна на сторінці https://kratos-systems.com/.

Контактний датчик
Найбільш простий і найчастіше зустрічається сенсор — це контактний датчик. Ці пристрої, як правило, дешеві, тому ви легко можете встановити їх в багатьох місцях, наприклад, на дверях і вікнах. Контактний сенсор відсилає сигнал, коли вікно або двері відкриваються / закриваються. Причому ці сигнали можуть відрізнятися, що дозволяє створювати різні сценарії подальших дій.
Варіантів тут безліч, виробників — теж, причому як закордонних, так і вітчизняних. Ми не будемо тут рекомендувати будь-які конкретні моделі, а просто наведемо кілька прикладів. Основна відмінність таких датчиків один від одного — це проводове або бездротове виконання.

Датчик руху
Датчики руху реагують на переміщення об’єктів в радіусі своєї дії, можуть працювати з різними системами сигналізації або захисту, і в звичайному будинку потрібно, як правило, кілька таких пристроїв. Встановлюватися вони можуть, наприклад, в кожній кімнаті або на шляхах переміщення людей, які ви легко визначите самостійно. Кожен датчик контролює певну зону і має свої «сліпі зони».
Спектр застосування таких датчиків широкий. Крім виявлення проникнення в будинок злочинця, він може стати в нагоді і для забезпечення домашньої безпеки вашої родини, особливо, якщо у вас є діти або старі батьки. Датчик може контролювати переміщення ваших близьких в будинку, включати в потрібний момент освітлення або будь-які пристрої, повідомляти вам, що дитина повернулася зі школи. Сенсор руху може відстежувати і зворотну ситуацію — відсутність руху. Якщо ви не отримуєте повідомлення від подібних сенсорів, встановлених, скажімо, в квартирі окремо живуть немолоді батьки, то це привід занепокоїтися і перевірити, як вони там.

Датчик витоку води
Якщо у вас в будинку є підвальне приміщення, де встановлена система водопостачання, проходять труби опалення і каналізації, розташовується насос для відкачування води, що поступає, вам необхідний датчик витоку води. Втім, подібні пристрої дуже корисно встановити і біля старого холодильника, який періодично створює навколо себе калюжу, в ванній кімнаті, на кухні або котельні. Це відносно недорогий сенсор також може бути частиною єдиної системи розумного будинку або системи домашньої безпеки, і зберегти вам дуже серйозні гроші і позбавити від великих проблем, якщо, наприклад, ваше водопостачання має обмежені ресурси або якщо ви живете в багатоквартирному будинку не на першому поверсі.

Датчик витоку газу
Подібний пристрій покликаний мінімізувати збиток в разі витоку природного газу або, наприклад, підвищення рівня вмісту чадного газу в повітрі. Якщо концентрація речовини в повітрі перевищить розумне значення, датчик видасть звукове попередження і відправить повідомлення на мобільний пристрій. Це дозволить власнику усунути проблему на етапі її зародження.

Тепловий датчик
Це найпростіший і найпоширеніший тип пожежного датчика. Його спрацьовування відбувається при перевищенні певного температурного порога. Відомо, що температура в приміщенні не повинна перевищувати 55 градусів. На цьому твердженні і заснована настройка спрацьовування датчика. Подібний датчик краще встановлювати в кожному приміщенні, поблизу місць, де загоряння ймовірніше і спільно з іншими сенсорами, наприклад, датчиком диму, оскільки він не відразу спрацює, якщо, наприклад, загоряння почнеться в дальньому кутку.

Датчик присутності
Детектори присутності є варіацією датчиків руху і найчастіше застосовуються для контролю освітлення (для включення світла). Як правило, вони використовують інфрачервоний датчик. Сенсори присутності реагують на рухомі об’єкти і навколишнє освітлення (тобто відключають світло, якщо зовнішнього освітлення достатньо, незважаючи на те, що в кімнаті присутні люди), а також на теплове випромінювання об’єктів, що рухаються. При відсутності в сфері чутливості датчика рухомих об’єктів світло вимикається, причому через той інтервал часу, який вибере сам користувач.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015