Захищаємо сайт від шахраїв

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 08.12.2017 в 19:34.
Захищаємо сайт від шахраїв

Сучасний інтернет різноманітний не тільки своїми можливостями, але і потенційними небезпеками. Одна серед них практично непомітна для користувачів — старий протокол для передачі даних http. Багато сайтів так і працюють, передаючи інформацію по незахищених каналах, в той час як більшість сучасних онлайн-проектів вже перейшла на безпечний протокол https.

Про те, чи захищений сайт, з яким ви маєте справу, ви можете дізнатися відразу ж, як тільки ви на нього перейдете. Перед адресою сайту ви обов’язково побачите зелений підпис «https» в разі, якщо канал захищений.

Як це працює?

Якщо дані (при реєстрації або при оплаті товару в інтернет-магазині) ви вбиваєте на захищеному онлайн-ресурсі, викрасти зловмисник їх не зможе. Це неможливо з тієї причини, що канал зашифрований і ключ для розшифровки для злочинця недоступний.

Старий протокол не шифрує данні, а тому все, що залишається на таких сайтах може з легкістю потрапити в руки зловмисників. Сайти, що працюють «по-старому», вважаються небезпечними.

Чому безпека важлива не тільки користувачам, але і власникам сайтів

Влітку 2017 року стало відомо, що більшість відомих браузерів збирається блокувати доступ до небезпечних сайтів. Є вони по факту небезпечними (містять шкідливі скрипти, наприклад) чи ні — розбиратися ніхто не буде, наявності форми для введення своєї персональної інформації на головній сторінці сайту буде досить. Тому, якщо на сайті ви запитуєте реєстрацію, авторизацію, введення персональних даних — ваш ресурс потребує захисту. В іншому випадку кількість відвідувань вашого ресурсу буде знижуватися.

Як встановити захист

Допоможе в налаштуванні шифрування SSL сертифікат. З ним ресурс отримує унікальний захист, завдяки якому сайт буде сприйматися як безпечний не тільки користувачами, але і браузерами.

Зареєструвати сертифікат безпеки може як фізична особа, так і юридична. Є різниця в тривалості його оформлення і отриманні — найпростіші можна отримати протягом дня, інші — через 10 днів з моменту оформлення заявки. Всі вони відрізняються за рівнями захисту і своєю специфікою. Наприклад, для онлайн-банкінгу надаються сертифікати найскладнішого рівня перевірки, адже через такі сайти проходить маса платіжних операцій і особистих даних клієнтів. Який потрібен вашому проекту, треба вирішувати відносно тематики, спеціфіки вашого ресурсу та потреб ваших клієнтів.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015