Літотрипсія: види, переваги, як проводять

Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 28.12.2017 в 7:50.
Літотрипсія: види, переваги, як проводять

Літотрипсія, як метод дроблення каменів в нирках, сечоводах, сечовому міхурі і жовчному міхурі, є чудовою альтернативою хірургічному втручанню, так як незрівнянно менш травматичний.

На сьогоднішній день метод літотрипсії має два основних напрямки:

Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія — метод вибору лікування сечокам’яної і жовчнокам’яної хвороби.
Контактна літотрипсія, при якій через природний отвір (сечовипускальний канал, сечовід) за допомогою ендоскопа оглядається просвіт і проводиться дроблення каменя безпосередньо всередині органу.

Нові медичні технології видалення каменів з нирок і жовчного міхура застосовуються повсюдно, через їхню малу травматичність для пацієнта. На жаль, не всі медичні установи можуть придбати досить дороге обладнання для дистанційної літотрипсії. Саме тому контактну літотрипсію роблять частіше. Пацієнтам ж краще звертатися в клініку, в якій зможуть запропонувати обидва види процедури, щоб мати можливість вибору між ними, для прикладу тут можна ознайомитись з інформацією про послуги з літотрипсії http://госпиталь.укр/дробление-камней.

Застосування дистанційної літотрипсії

Цей метод дозволяє ефективно і практично безболісно дробити камені в нирках і сечоводі за допомогою сучасних приладів — літотрипторів. При цьому травмуючий вплив на навколишні тканини мінімальний.

Однак існують певні ситуації, коли використання дистанційної літотрипсії неефективно. А саме:

  • наявність звуження нижче місця розташування каменю;
  • наявність каменів мисково-сечовідного сегмента на тлі розвитку пієлонефриту;
  • розмір каменів сечового міхура перевищує 20 мм в діаметрі.

Основним недоліком дистанційної літотрипсії є необхідність застосування даного методу повторно через відсутність повної фрагментації каменя або в зв’язку ослабленням функції нирки через неповне виведення роздроблених фрагментів.

Застосування контактної літотрипсії

В процесі застосування даного методу літотріптор підводиться до каменя через уретру, сечовий міхур і сечовід. Ефективність контактної літотрипсії в порівнянні з дистанційним методом вважається вищою. Вона дозволяє дробити камені більшого діаметру і при більш проблематичній їх локалізації.

Методика не застосовується в разі стенозу уретри і при наявності виражених запальних змін в органі внаслідок знаходження каменю. Якщо ж перешкод для застосування контактної літотрипсії немає, то її ефективність досягає 100% і, що особливо важливо, в наслідку немає необхідності в проведенні повторної процедури.

Так як кожен з методів має свої недоліки і переваги, то в кожному конкретному випадку лікуючий лікар приймає рішення про застосування одного з них, з урахуванням індивідуальних особливостей стану пацієнта, розміру каменів, їх розташування та інших важливих факторів.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015