Вибираємо насіння: що і де купити пересічному українському дачнику

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 22.02.2018 в 21:08.
Вибираємо насіння: що і де купити пересічному українському дачнику

На календарі ще зима, а садівники вже готуються до дачного сезону. Починають з покупки насіння. Справа ця відповідальна, вимагає особливої пильності. Інакше насіннячко, кинуте в землю, може дати невеликий і несмачний плід. Або, наприклад, замість запашного кропу з’явиться рослина, що не піддається ідентифікації

Городники вже знають, що новий сезон починається не з приходом теплих днів, а з посіву насіння на розсаду. Сьогодні ми пройшлися по дачних бутіках і магазинах, щоб дізнатися наскільки доступний середньостатистичному дачнику посадковий матеріал. Скажу відразу, що ні в одному з них черг не спостерігалося. Приходили поодинокі покупці. Насіння, грунт, препарати для боротьби зі шкідниками були в достатній кількості.

Спостерігаючи за тим, що купують наші співгромадяни, зробили висновок, що запити скромні. Якщо раніше замовляли по кілька видів томатів, огірків і перцю, то тепер беруть по пакетику, по два. Як відзначають продавці, в порівнянні з минулим роком, ціна на посадковий матеріал зросла в середньому на 25%. Так, маленький пакет насіння подорожчав на гривню, великий до трьох гривень.

Все більше городників та дачників купують насіння в Інтернеті, при цьому значно економлячи кошти. Для прикладу, тут florasad-agro.com.ua/semena-pertsa можна вибрати насіння перцю, та побачити ціни на нього.

Грунт для вирощування розсади теж піднявся в ціні, і його вартість коливається в залежності від обсягу: 5 кг — 15 гривень, 10 кг — 20 гривень. Оглядаючи полки з красивими упаковками томатів, огірків, динь, патисонів і квітів, не втрималася і купила два пакетика петунії. Петунія гібридна «Бенкет» і суміш петуній «Акварель» обійшлися в 25 гривень. Крихітні насіння на зразок гірчичного зерна знаходяться в пластиковій ампулці. Але, розкривши пакет і вийнявши ампулку, була трохи розчарована. У кожній не більше 10 зерняток. Чекала більшого. Для майбутньої розсади петунії придбала грунт за 15 гривень.

Разом, ця квіткова культура в 20 насіння обійшлася в 40 гривень. Неважко підрахувати, що набір насіння традиційних овочевих культур (томати, перець, огірки, баклажани) разом з грунто-сумішшю потягнуть на пару сотень. А ще потрібно садити баштанні, картоплю, бобові, оновлювати ягідники, сади і квіткові клумби. Тому, хто не заготовив з осені свій посівний матеріал, доведеться витратитись.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022