Які і як приймати ліки від тиску при цукровому діабеті

Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 02.06.2018 в 17:46.
Які і як приймати ліки від тиску при цукровому діабеті
Діабетикам важливо тримати АТ під контролем, причому моніторити його протягом доби

Інформація в цій статті носять суто ознайомчий характер. Як не банально, але вважаємо за потрібне попередити про небезпеку самостійного вибору ліків від підвищеного артеріального тиску і схем їх прийому.

При цукровому діабеті вкрай важливо тримати під контролем не тільки рівень глюкози в крові і в сечі, але і стежити за тим, щоб показники артеріального тиску (АТ) були в межах норми. Ліки від тиску при цукровому діабеті (ЦД) повинен підібрати лікар.

Їх підбір і призначення супутніх препаратів, які допомагають утримувати нормальний АТ, буде залежати від форми цукрового діабету, стадії його компенсації, наявності та ступеня розвитку віддалених наслідків цієї патології, віку пацієнта і індивідуальних реакцій його організму.

Препарати від тиску, які можна знайти в мережі самостійно, для прикладу тут https://viridis.ua/uk/catalog/medications/cardiovascular-system/reducing-blood-pressure/, які п’ють знайомі або родичі, для діабетика можуть бути не тільки марними, але і небезпечними для життя і здоров’я, оскільки гіпертонічний криз може закінчиться інсультом, інфарктом або зупинкою серця, а тривалий час підвищений артеріальний тиск може привести до зупинки роботи нирок або повної втрати зору.

Який тиск при цукровому діабеті вважається нормальним?

Артеріальний тиск — це показник роботи серцево-судинної системи, величина якого не корелюється ні з одним із захворювань.

У будь-якому випадку, гранично високими нормальними значеннями є:

  • верхнє (систолічний) АТ — ≤ 130 (140) мм рт. ст .;
  • нижнє (діастолічний) АТ — ≤ 85 (90) мм рт. ст.

Якщо нирки працюють добре, то привести показники артеріального тиску в норму у діабетиків можна досить швидко, причому тільки за рахунок жорсткого дотримання низько-вуглеводної дієти.

Знизити тиск при цукровому діабеті може бути складно якщо:

  • робота нирок вже порушена;
  • існують ускладнення з боку міокарда;
  • є яскраво виражений атеросклероз судин.

Проте збити і зафіксувати АТ в межах норми треба обов’язково. Діабет і тиск вище норми — найнебезпечніша комбінація, яка істотно підвищує ризик розвитку віддалених діабетичних наслідків.

Однак і «захоплюватися» зниженням кров’яного тиску не слід. Нижні нормальні показники артеріального тиску: для систолічного — 110, а для діастолічного — 75.

Причини гіпертонії у діабетиків

Інсулінозалежний цукровий діабет (СД1), як правило, маніфестує в підлітковому або молодому віці. Цей цукровий діабет тиск підвищує не відразу.

У більшості випадків (близько 80%), виникнення артеріальної гіпертензії є наслідком початку розвитку ниркової нефропатії, яка починає розвиватися через:

  • тривалий і халатний контроль цукру в крові і сечі;
  • порушення швидкості фільтрації в нирках;
  • поганого виведення з організму натрію;
  • вимушеного збільшення обсягу циркуляції крові.

Першою ознакою, що пора звернути увагу на АД, є прояв мікроальбумінурії — виявлення в сечі дрібних білкових молекул альбуміну. Якщо в цей момент посилити підбір доз необхідних ін’єкцій інсуліну, дотримуватися дієти і оптимізувати фізичні навантаження, підтримати роботу нирок і серця за допомогою ліків, ниркову нефропатію і артеріальну гіпертензію можна запобігти.

Цукровий діабет 2 типу та високий тиск знаходяться в інших «взаєминах». Одночасно з розвитком переддіабетичного стану — виникає і артеріальна гіпертензія.

Виходить, що ще відсутні симптоми діабету тиск же в цей час вже стійко фіксується вище 130 на 90. Тому, коли ставиться діагноз ЦД2, у 99% пацієнтів вже є гіпертонія II ступеня.

Опис найбільш дієвих таблеток від підвищеного тиску при сахарному діабеті

Підбір таблеток завжди проводиться індивідуально. Проте, можна розглядати ліки з точки зору активності складу і відсутності побічних ефектів.

Лозартан

Лозартан має судинорозширювальну дію шляхом блокування відповідних ферментів. Зниження артеріального тиску спостерігається безпосередньо після прийому препарату, але максимальний ефект можна помітити на шосту годину. Препарат вимагає тривалого прийому для того, щоб проявився накопичувальний ефект. Ці ліки можна використовувати навіть тим, у кого діагностований діабет.

Лізиноприл

Лізиноприл покращує стан хворого з серцевою недостатністю або цукровим діабетом, підтримує АТ на нормальному рівні. При цьому серед побічних ефектів можна назвати:

сухий кашель;
надмірне падіння тиску;
запаморочення;
пітливість;
сухість в роті.

Каптоприл

Використовується в якості швидкої допомоги хворому для зменшення ймовірності розвитку гіпертонічного кризу. Зазвичай не використовується в тривалій терапії, так як може стати причиною занадто сильного зниження артеріального тиску, аж до непритомних станів. Припустимо поєднання Каптоприлу з ноотропними препаратами.

Індапамід

Використовується в мінімально допустимих концентраціях при лікуванні підвищеного тиску. Це дозволяє не отримувати вираженого сечогінного дії, але домогтися нормалізації тиску в той же день. При постійному прийомі ефект зберігається кілька днів.

Індапамід зручно застосовувати, так як він не вимагає частого вживання. Даний препарат — один з найбезпечніших способів зниження артеріального тиску, дозволений людям з ожирінням або цукровим діабетом. Практично не має протипоказань і побічних проявів.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015