3 стереотипні думки про біогазові установки

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 22.10.2018 в 5:24.
3 стереотипні думки про біогазові установки

Утилізація відходів стає проблемою, коли через недотримання вимог щодо захисту навколишнього середовища агропідприємству загрожують збитки. Часто українські компанії практикують два шляхи: або користуються низькою активністю органів екологічного нагляду і позбавляються від відходів без дотримання вимог законодавства, або витрачаються на утилізацію відходів. Перший варіант рано чи пізно закінчується величезними штрафами, а другий — для багатьох підприємств є зайвою витратою — навіщо платити за утилізацію того, що можна просто викинути і сказати: «це не я».

Чому ж власники українських агрокомпаній, чий потенціал у виробництві біогазу просто величезний, так мляво долучаються до вивчення та використання можливостей біогазових установок? Одна з причин — хибні уявлення про те, який шлях має пройти до запуску проекту. Найпопулярніші судження перебільшені.

1. Біогазова установка — це дорого

Для свиноферми в 50 тис. голів знадобиться біогазова станція потужністю 1 МВт і вартістю € 3,5-4 млн. Термін окупності для повноцінної установки виробництва біогазу становить в середньому 7-10 років і більше. Якщо ви збираєтеся створити потужну установку, яка зможе працювати відразу на все виробництво, то, звичайно, це дорого. Крім того, що доведеться відразу знайти кілька мільйонів, такий проект може обійтися в кілька разів дорожче, якщо братися за справу, не маючи досвідченого персоналу.

Чому це перебільшення. Якщо це ваш перший проект, можна почати з маленької установки. Необов’язково планувати відразу великий проект. Ви можете для початку побудувати установку потужністю в 100 Квт для обслуговування однієї ферми. Подивіться на перші результати і проаналізуйте слабкі місця. При будівництві більшої установки у вас вже буде корисний досвід.

2. Немає навченого персоналу

Фахівців, які можуть вести такий проект від ідеї до запуску, в Україні дійсно не так вже й багато. Є інженери, які «заточені» під певні схеми створення біогазових станцій, і вони будуть пропонувати і просувати тільки свій спосіб.

Чому це перебільшення. Фахівці є і цього факту на сьогодні досить. Поки ажіотажу на біогазові установки не виникло, у вас є можливість вибрати найкращих фахівців. Ажіотаж виникне швидше, ніж сформується пул професіоналів в цій сфері, і краще починати проект вже зараз. Найпростіший спосіб не напартачити з першим млинцем — звернутися в консалтингову компанію за посиланням https://ecodevelop.ua/biogazovi-stantciji-200618/. Ви зможете отримати повну картину того, де, коли і як буде створюватися ваш проект.

3. Технологічні ризики дуже високі

На даний момент в Україні побудовано і функціонує всього 20 станцій з виробництва біогазу, половина з яких працює на відходах сільського господарства, друга половина виловлює і утилізує звалища газу. Так як це для України нова технологія і немає навчених спеціалістів, завжди існує ризик непередбаченої зупинки або аварії. Власникам, дійсно, складно оцінити, наскільки вигідно починати будівництво біогазової установки — незрозумілі ризики в експлуатації, чи багато проблем може виходити з боку різних регуляторів, і взагалі як все буде працювати через місяць або через рік.

Чому це перебільшення. Щоб уникнути найдурніших проблем, необхідно провести попереднє дослідження і знайти оптимальне місце для будівництва. А щоб мінімізувати неочевидні ризики, необхідно опрацьовувати проект, ґрунтуючись на рекомендаціях консультанта.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022