Чи варто переплачувати за смартфон

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 19.11.2018 в 20:31.
Чи варто переплачувати за смартфон

Найбільш популярним товаром серед технічних приладів вже кілька років залишаються мобільні телефони. Є категорія покупців, які слідують за брендом, прагнучи купити останню новинку, без жалю, розлучаючись з попередньою версією.
Але більшість купують, тому що потрапляють в ситуацію, коли телефон розбився, зламався або його вкрали.
І, ось, ви вже стоїте перед дилемою купити в магазинах чи у дядька на базарі. Отже, давайте спочатку розберемося, як потрапляють смартфони до нас.

Шляхи смартфона несповідимі
Смартфони можуть потрапляти в Україну легальним шляхом. Вони проходять офіційну сертифікацію. На всі ввезені телефони постачальник отримує сертифікат відповідності технічним регламентам Митного союзу. Він потрібен, щоб переконатися, що пристрій потрапив в країну законним шляхом, він безпечний для використання і відповідає заявленим характеристикам. При ввезенні легальної партії постачальники сплачують мито — податок за імпорт товару.
Одночасно деякі компанії завозять так званий «сірий» товар. «Сірий» не означає, що він підроблений. Він навіть може бути вироблений на тому ж заводі, що і офіційно ввезений. Однак на митниці він може бути задекларований як партія запчастин, що знижує митний збір. Або продавець купує смартфони, де-небудь в Китаї, упаковує їх у валізу і ввозить на територію України під виглядом особистого багажу. Тоді він взагалі не платить мито і за рахунок цього може продати такий товар значно дешевше.
За великим рахунком, покупцеві все одно, чи платить продавець податки чи ні — він вибирає той, що подешевше. Але, ось тут-то, будь-який покупець повинен розуміти, що, купуючи телефон з великою різницею в ціні, ніж у офіційних постачальників, він може отримати абсолютно несподівані неприємності.

Що не так з «сірим» смартфоном
Сертифіковані телефони мають IMEI код, або інакше званий міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання, а також переведення на нашу мову програмне забезпечення, інструкцію українською і російською мовами.
«Сірі» телефони не проходять адаптацію під вітчизняні стільникові оператори. Значить їх зламують місцеві хакери, які прибирають блокування «нерідних» стільникових операторів. В результаті після придбання покупець стикається з низкою проблем через помилки в програмному забезпеченні. То раптом смартфон відмовляється ловити інтернет, сам друкує і відправляє повідомлення, зависає під час закачування додатків або оновлень, екран часом починає вібрувати та інше.

Міф про гарантії
Люди помиляються, що якщо вони придбали смартфон відомого бренду, то будь-які сервісні центри по всьому світу готові взяти їх на гарантійне обслуговування, щоб не зганьбити свою репутацію. Насправді ж це не так. Як вже говорилося, кожен телефон при законному ввезенні має унікальний IMEI код. Коли ви, наприклад, купуєте в офіційного постачальника, то вам виписують гарантійний талон, де прописують цей код. Якщо ж ви не маєте його, офіційні сервісні центри можуть відмовити в ремонті пристрою.
Якщо магазин спеціалізується на продажу сірих пристроїв, він може укласти договір з яким-небудь напівпідвальним сервісним центром, який буде ремонтувати телефони по півроку, і то, якщо їм весь час нагадувати про себе. Формально гарантія продавця є, по факту це фарс. Бувають і такі випадки, коли покупець сірого смартфона йде в зазначений в гарантованому талоні сервісний центр, якого взагалі не існує.

Як зробити вибір
Якщо ви відносите себе до людей, які можуть дійсно прошити, разлочити і налаштувати смартфон і готові навіть його «вбити» чисто в професійних інтересах, купуйте сірий. Але якщо ж ви хочете ним користуватися — купуйте офіційний. Економія в кілька сотень не коштує ваших нервів і розчарувань в роботі телефону, або вашого часу, який ви проведете, бігаючи від одного сервісного центру в інший. І ще одна порада, не забувайте, що розблоковані сірі телефони можуть дати доступ до вашої особистої і банківської інформації за допомогою вбудованих програм-шпигунів. Розумних та вдалих вам покупок.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022