Чи варто купувати квартиру перед виборами Президента

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 05.12.2018 в 7:46.
Чи варто купувати квартиру перед виборами Президента

Політики говорять, що народ зубожіє, але ринок нерухомості в Україні потрохи оживає

Наступний рік в Україні пройде під знаком політичної боротьби. «КП» в Україні «проаналізувала, які тенденції чекають ринок нерухомості в 2019 році і чи варто купувати квартиру сьогодні або краще почекати.

Ринок нерухомості оживає

Незважаючи на те що політики в передвиборний період все частіше говорять про зубожіння українців, ринок нерухомості трохи ожив. Принаймні статистика підтверджує зростання кількості угод. За даними щоквартального звіту Міністерства юстиції, в третьому кварталі 2018 року в Україні нотаріуси уклали на 10,01% більше угод з нерухомістю, ніж за аналогічний період минулого року.

З липня по вересень державні нотаріуси оформили близько 14 тис. договорів з нерухомістю, приватні — 166 тис. Більшу частину угод складають договори купівлі-продажу квартир. Всього в липні-вересні була складена 180 тис. 271 угода з нерухомістю, що на 10 % більше, ніж в липні-вересні минулого року.

Опитані нами експерти говорять: в цьому році ціни на квадратні метри залишалися більш-менш стабільними. А з урахуванням зростання активності покупців фахівці обережно говорять про те, що цінове дно на ринку нарешті пройдено.

— Минулі роки, якщо у вас були гроші на покупку житла, простіше було знімати квартиру і дивитися, як знижуються ціни на ринку, — розповіли нам в одному з агентств. — Житло втрачало в ціні від 10 до 30% в рік. В цьому ж році ціни коливаються не більше ніж на 5-7%, та й то більше залежать від стану житла і наявності ремонту. Тому ми сподіваємося на стабілізацію ціни квадратного метра.

Ціни стабільні

Підтверджують ці слова і дослідження фахівців, що мають доступ до баз даних продавців. Візьмемо як приклад столицю. Ціни тут завжди були індикатором для всієї країни.

Наприклад, портал Domik проаналізував актуальні ціни на первинному і вторинному ринку новобудов столиці і порівняв їх з цінами січня нинішнього року. З десяти районів Києва різка зміна цін відбулася тільки в двох з них.

З січня по листопад 2018 року максимальний ріст цін зафіксовано на первинному ринку Подільського району — на 37,8%. Це може бути обумовлено стартом продажів в житлових комплексах преміум-класу. З іншого боку, різке падіння цін на вторинному ринку новобудов було зафіксовано в Оболонському районі — на 27,9%. Пояснюють це тим, що у вибірці брало участь невелика кількість об’єктів житлової нерухомості, і навіть незначна кількість продажів недорогого житла могла вплинути на формування середньої ціни.

Зате в спальних районах, вибачте за каламбур, — тиша і спокій. На вторинному ринку новобудов — різниця між цінами на початок року і листопад склала всього 0,8% в сторону зменшення. В цілому за 11 місяців 2018 року вартість квадратного метра на первинному і вторинному ринку новобудов столиці змінилася незначно.

За даними ще одного порталу, 100realty, c січня 2018 року середня ціна на квартири в Києві в доларовому еквіваленті збільшилася на 0,2%, в гривнях зменшилася — на 1,7%. Але, по суті, ці коливання цін більше показують нестабільність курсу української валюти, ніж зміну цін.

Що врахувати перед покупкою

Якщо ви вирішили вкластися в нерухомість на ранній стадії будівництва, так би мовити, на етапі фундаменту, то будьте готові до того, що будівництво в наступному році може забуксували. І тут винен саме цей горезвісний фактор виборів.

Не секрет, що багато будівництв в Україні починають без наявності всіх необхідних документів. Паперові питання часто вирішують по ходу будівництва. І в цьому полягає фактор ризику. На ринок можуть прийти нові гравці, а старі, навпаки, можливо, будуть витіснятися з ринку. Не виключено, що деякі чиновники дозвільних органів будуть змінюватися за партійними квотами. Не виключено, що якісь будівництва можуть бути припинені до моменту, поки ситуація в дозвільних відомств не владнається. Тому фахівці радять купувати квартири в наступному році або на завершальній стадії будівництва, або в уже готових будинках.

По суті, на наступний рік розглядають кілька сценаріїв розвитку ринку нерухомості. Почнемо з негативного. У 2019 може статися нова фінансова криза. Про неї говорять багато аналітиків і світові фінансові організації.

Минулого місяця МВФ опублікував свій традиційний піврічний прогноз, в якому неприємно здивував аналітиків, фактично передбачивши початок світової фінансової кризи в наступному році. На цю подію фондові ринки відреагували серйозним падінням.

Але поки це лише попередження про фінансову бурю що насувається. Суперечки ведуться щодо того, коли настане криза — в 2019 або 2020 році. В будь-якому випадку постраждає і Україна.

За матеріалами форуму новобудов gitlo.in.ua

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022