ЖК White Lines у фіналі престижного міжнародного професійного конкурсу World Architecture Festival

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 28.12.2018 в 7:58.
ЖК White Lines у фіналі престижного міжнародного професійного конкурсу World Architecture Festival

Житловий комплекс White Lines від девелоперської компанії A Development і архітектурної компанії ARCHIMATIKA став першим українським проектом, який вийшов у фінал престижного міжнародного професійного конкурсу World Architecture Festival і тепер битиметься за перемогу в номінації Commercial Mixed-use — Future Project з 15-ю конкурентами з Лондона, Торонто, Мельбурна, Шанхая — мегаполісів з еталонною архітектурою. Ми вирішили розібратися, чому саме проекту White Lines вдалося завоювати симпатії 130 увійшли до журі конкурсу експертів, серед яких професійні архітектори зі світовими іменами, провідні критики і переможці WAF минулих років.

Без сумніву, сам факт виходу українського проекту в фінал конкурсу такого авторитетного майданчика, як WAF, який понад 10 років не тільки визначає тренди в сфері урбаністики і зодчества на роки вперед, але і є важливим полем для зустрічей і обміну досвідом провідних світових архітекторів, — вже можна назвати проривом вітчизняних професіоналів. У різний час премію WAF, яку журналісти люблять називати архітектурним «Оскаром», отримали концепції таких «священних корів», як Норман Фостер, Заха Хадід і архбюро Herzog & de Meuron, Buro Ole Scheeren, Rogers Stirk Harbour + Partners. Справжні зірки від архітектури які очолюють і журі конкурсу.

Сьогодні в числі 130 арбітрів позиції суперсудей займають сер Девід Аджайє (Adjaye Associates), Наталі де Бреши (MVRDV), Мохсен Мостафаві (ректор Гарвардської школи дизайну)

ЖК White Lines серед рекордної кількості номінантів

Цього року шорт-лист премії зібрав рекордну кількість номінантів — в 39 категоріях були відібрані 536 кращих проектів архітектурних бюро з 81 країни світу. Найбільше робіт у представників Китаю — 56 фіналістів. На другому місці з 54 номінантами — Австралія, на третьому з 37 проектами — Великобританія. У привілейованому списку фіналістів — єдиний український проект, і наша країна може похвалитися цим вперше.

Прозорістю, актуальністю і сміливістю закладеної в основу проекту ЖК White Lines концепції пояснює цей успіх директор і співзасновник компанії ARCHIMATIKA Олександр Попов: «Замовник, A Development, навіть, може бути, більш сміливий, ніж ми. В процесі проектування ми розуміли, що проект подекуди ще треба наздоганяти, перебудовуватися, щоб втілити всі поставлені девелоперами амбітні завдання».

Авторам необхідно було досягти ряд містобудівних цілей, зосередившись на реновації території колишньої кінокопіювальною фабрики імені Довженка, розташованої в безпосередній близькості від наймасштабнішої паркової зони української столиці — Голосіївського парку, не знищивши історію місця, але надавши простору новий імпульс розвитку. Район змішаної забудови, в якому присутні як приватні будинки, так і сучасні висотні будівлі, від центральної частини міста відокремлює потужна перепона — залізниця, яка в буквальному сенсі змушує жителів використовувати для пересування метрополітен або магістральну артерію — Голосіївський проспект. І це при тому, що системної офісної забудови в районі досі немає, тобто люди що живуть тут працюють, очевидно, в інших районах. Більш глибокий аналіз потреб жителів Голосієво показав відсутність ще цілого ряду інфраструктурних об’єктів — тут не вистачає спортивних залів, не завадив би продуктовий супермаркет і навіть для походу в кіно жителям теж потрібно добиратися в центр.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022