Microsoft навчає ШІ автономних електромобілів разом з МТІ

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 31.01.2019 в 21:03.
Microsoft навчає ШІ автономних електромобілів разом з МТІ

Сучасний сегмент нейротехнологій і досягнень у сфері навчання штучного інтелекту постійно рухається вперед, захоплюючи зацікавлених і пропонуючи все більш і більш неймовірні варіанти такого навчання. Зокрема, багато з тих хто зацікавлений в повноцінному і правильному розвитку автономних транспортних засобів, так чи інакше покладаються на алгоритми і фундамент штучного інтелекту для організації своєї діяльності. Ось і компанія Microsoft вирішила внести свою лепту в цю справу, організувавши співробітництво в рамках спеціального проекту з поліпшення самонавчання ШІ автономних електромобілів — за підтримки фахівців з Массачусетського Університету Технологій.

Успіхи компанії Microsoft у розвитку штучного інтелекту

Варто відзначити, що поточні успіхи компанії Microsoft у розвитку штучного інтелекту як такого особливо великими назвати складно — хоч ШІ Кортан і відрізняється досить цікавим функціоналом, все ж він більшою мірою прив’язаний до середовища Windows 10. Втім, що стосується поточного проекту з навчання ШІ електромобілів , то тут акцент поставлений на те, щоб поліпшити самонавчання машин на підставі заповнення так званих «сліпих плям» — під цим терміном звичайно розуміють відсутність розуміння з боку штучного інтелекту алгоритмів і логіки дій. Тим часом повідомляє Everest.ua, що компанія ROBOMART надасть свої авто мережі магазинів STOP&SHOP для безпілотної служби доставки. Як бачимо ШІ і автомобіль – це два нерозривні поняття в недалекому майбутньому.

Штучний інтелект самонавчається

Microsoft і МТІ запропонували спеціальну систему, в якій штучний інтелект безперервно самонавчається, переглядаючи матеріали призначеного для користувача водіння і заповнюючи сліпі плями на підставі аналізу людської поведінки — це допомагає ШІ краще орієнтуватися в тих ситуаціях, коли однією формальною логікою обійтися неможливо і доводиться покладатися або на інтуїцію, або на емоційний інтелект.

Треба сказати, що аналогічний підхід був запропонований ще кілька років тому і особливої популярності не здобув — однак це відбулося через відносно слаборозвинений сегмент автономно керованих електромобілів, чого не можна сказати про сучасний його стан. Проте, ідея продовжує розвиватися в контексті розгорнутої системи самонавчання, хоча сторони і відзначають, що до кінцевих результатів і висновків ще досить далеко.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022