Чи можна виростити гарні врожаї без використання мінеральних добрив?

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 19.04.2019 в 13:23.
Чи можна виростити гарні врожаї без використання мінеральних добрив?

Виростити дійсно хороший урожай без використання мінеральних добрив практично неможливо, адже звичайні органічні (гній, компост), не зможуть забезпечити рослини всіма необхідними в їхньому житті речовинами. Дефіцит будь-якого мінералу може привести до розвитку захворювань або навіть загибелі врожаю. Найчастіше недолік мінералів проявляється в пожовтінні листочків, утворенні плям, маленьких плодах. Все це говорить про те, що в ґрунті не вистачає якихось компонентів, того ж заліза або азоту, життєве необхідних для культур.

Які бувають мінеральні добрива?
Мінеральні добрива бувають декількох видів і всі вони відрізняються за своїм хімічним складом і методам застосування. Одні з них рекомендовано використовувати восени, інші навпаки — навесні. Щоб не помилитися, важливо дізнатися про них якомога більше.

Є комплексні мінеральні добрива або ж прості. Прості містять один якийсь елемент, використовуються цілеспрямовано для підгодівлі якогось одного типу рослин, інші — комплексні, з більш багатим хімічним складом. Вони можуть застосовуватися для різних культур.

Азотні добрива
Азотні добрива виготовляються з аміаку і призначені для розвитку верхньої частини рослини. Даний компонент дуже сильно може підвищити врожайність, тому нехтувати ними не варто. Як правило, їх вносять рано, приблизно за місяць до весняної оранки. У категорію азотних добрив потрапляють:

  • Натрієва і кальцієва селітра;
  • Сульфат амонію;
  • Сечовина;
  • Аміачна селітра (вибухонебезпечна).

Фосфорні добрива
Фосфорні добрива також важливі як для садових рослин, так і для городніх культур. Вони забезпечують більш швидкі обмінні процеси в рослині, що прискорює зав’язування плодів, дозрівання цвітіння. Вноситься фосфор в грунт при весняному перекопуванні, так як досягає коренів тільки через півтора-два місяці. Нестача фосфору проявляється на листках, коли вони забарвлюються в червоно-фіолетовий колір, також сама рослина помітно стає слабкою. Статті садівникам допоможуть дізнатися більше про це. До фосфорних добрив відносять:

  • Простий суперфосфат;
  • Подвійний суперфосфат;
  • Фосфоритне борошно.

Калійні добрива
Калійні підгодівлі дуже важливі для розвитку соковитих і солодких плодів. До того ж, плід з достатнім вмістом калію зберігається взимку набагато довше. Основне завдання компонента — розподіл цукру. До них відносять:

  • Хлористий калій;
  • Калійна сіль;
  • Сірчанокислий калій.

Комплексні добрива
Комплексні добрива — добрива, які містять в правильних пропорціях суміш різних мінералів. Такий підхід досить ефективний, адже рослину відразу можна забезпечити всіма необхідними елементами.
Найголовніше — правильно його вибрати, щоб воно підійшло для тієї чи іншої культури, тому що хімічний склад може відрізнятися. Інструкція до застосування обов’язкова до прочитання, адже в використанні добрив краще не догодувати, ніж перегодувати.
Комплексні добрива особливо популярні, адже пропонуються вони за прийнятною ціною і містять цілий набір поживних речовин, що впливає на загальну врожайність, якість плодів, підвищує імунітет до захворювань і стійкість до шкідників.
Кожен компонент виконує свою роль, завдяки чому рослина виростає здоровим, а його плоди залишаються соковитими і красивими. Без застосування комплексних добрив не обійшлося б не одне аграрне підприємство.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022