Чи можливо самостійно визначити недолив бензину на заправці?

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 06.05.2019 в 20:04.
Чи можливо самостійно визначити недолив бензину на заправці?

За даними деяких досліджень в Уркїна майже на 75 % автозаправних станцій (АЗС) недоливають бензин, і в середньому цей недолив складає біля 5% оплаченого палива. Якщо порахувати на кількість автомобілів що заправляються за день то виходять досить вагомі суми. Томку варто знати як перевірити чи дурять нас на заправках і як перевірити кількість бензину, що заправили у бак.

Фахівці розповідають, що деякі АЗС на яких стоїть нове та сучасне обладнання, наприклад таке https://petroline.ua/filter/scetciki, використовують шкідливе програмне забезпечення, яке використовує колонки, обладнання технологічних та контрольно-контрольних сервісів заправних станцій. Програми подібні дозволяє не доливати від 3 до 7 відсотків бензину в той час, при цьому монітор оператора і на колонці показує, що в бак залишилося все оплачене паливо.

Як перевірити, що паливо недолили?
Контрольний замір можна зробити за допомогою спеціального мірника. Рівень палива визначається по шкалі. Але, як кажуть експерти, перевірка мірником необ’єктивна. А іншого способу немає. Ніхто не стане спускати весь бензин з бака, щоб перевірити реальний обсяг.

«Звичайній людині визначити кількість залитого в бак бензину на заправці неможливо. В даному випадку можна використовувати мірник. Але, як показує практика, якщо ви його використовуєте, то, як правило, все добре. Відпускається паливо потрібно заміряти після того, як вам його залили в автомобіль. Ми це робили за допомогою спеціального автомобіля, у якого з штатної горловини паливо надходило в спеціальну опечатану ємність. Далі за допомогою методики визначалася кількість палива, яке АЗС відпустила в бак. Але у автомобілістів такої можливості немає. Переобладнати автомобілі у нас заборонено. У нашому випадку нам довелося все погоджувати з ДАІ. Ясна річ, що якщо людина сама захоче так зробити, то у неї практично не буде шансів на це», — говорить фахівець з перевірки станцій.

Що робити, якщо бензин недолив?
Якщо вас обдурили, то слід звернутися до власника АЗС, в Комітет із захисту прав споживачів, в місцевий орган метрології та стандартизації або в прокуратуру. Ви маєте право вимагати доливу палива відповідно до оплати або перерахунку вартості послуги. Якщо на автозаправці відмовляються виконати ваші вимоги, то ви можете викликати інспектора із захисту прав споживачів, зафіксувати факт правопорушення і звернутися до суду.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022