Що за тканина креп, та її різновиди

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 09.05.2019 в 8:34.
Що за тканина креп, та її різновиди

Взагалі, слово «креп» в перекладі означає «шорсткий». Ті, хто з Вас, коли-небудь бачив цю тканину, підтвердить цей факт. Шорсткість досягається спеціальним скручуванням ниток. Нитки можуть мати до 3000 закручувань на метр довжини. Даний метод скручування по-своєму унікальний, завдяки йому, тканина має велику усадку і хорошу міцність. При виготовленні крепу використовується спеціальний режим з високою температурою, а поєднання скручених, туго і слабо натягнутих ниток дає ефект «жатки». Завдяки цій унікальній формулі виготовлення, креп практично не мнеться, стійкий до зношування і прекрасно підкреслює силуети фігури якщо креп використовується в якості матеріалу для одягу. До речі, варто згадати про застосування цієї тканини. Звичайно ж, креп використовується при виготовленні якісної постільної білизни, але не тільки. Так само цей матеріал використовується для виготовлення одягу і оббивки для меблів. В основі тканини можуть використовуватися різні волокна, як натуральні, так і синтетичні. Завдяки цьому можна реалізувати різні властивості.

Серед тканин креп дуже багато різновидів, давайте розглянемо найбільш популярні з них:

Стрейч-креп
Стрейч-креп — дуже популярний різновид крепу. Стрейч в перекладі з іноземної мови означає розтягування. Отже, стрейч добре тягнеться, з прекрасною відновлюваністю форми. Основу тканини становлять волокна натуральних матеріалів: шовк або бавовна, які, в сукупності з плетінням, формують більшу частину позитивних якостей матеріалу. «Тягнучості» крепу досягається додаванням спеціальних синтетичних матеріалів: еластан або спандекс. Присутність у складі всього 2-3% стрейчевих волокон, значно покращує еластичність, і, як наслідок, зносостійкість матеріалу. Сукупність властивостей основного матеріалу і стрейча робить стрейч-креп дуже міцною, зносостійкою, еластичною і м’якою тканиною.

Креп-сатин
Креп-сатин (https://punjabtextiles.com.ua/krepsatin) може б виконано з натурального або синтетичного матеріалу. До відмітних особливостей цієї тканини можна віднести приємний блиск зовні і матовий колір всередині. Креп-сатин ввібрав в себе всі позитивні властивості крепу і сатину окремо. До таких якостей можна віднести, вищезгаданий блиск, м’якість, пружність, приємні тактильні властивості, підвищена міцність і зносостійкість. З цього матеріалу роблять безліч виробів: костюми, сукні, штори і т.д.

Креп-шифон
Креп-шифон — поєднує в собі переваги креп і шифону. Він має дрібнозернисту (шорстку) поверхню, при цьому, досить щільний і зносостійкий. Креп-шифон дуже популярний в Україні і в країнах СНД. Не має лицьового боку і вивороту. Сама по собі тканина матова з гладкою поверхнею. Креп-шифон можна віднести до шовкових тканин. В його основі лежить натуральна тканина, зі скручених ниток крепу-шовку. З креп-шифону, як правило шиють шарфи, хустини, блузи, сукні та палантини.

Крепдешин
Крепдешин — популярна тканина! Менш щільний крепдешин використовується для виробництва блузок, накидок і хусток, а більш щільний для костюмів і плаття. Легка і трохи шорстка тканина добре пропускає повітря і відмінно підійде для використання в літню погоду. Навіть в літню спеку тіло буде дихати. Тканина не така прозора, як шифон і креп-жоржет, це безсумнівно плюс, тому що немає необхідності в застосуванні додаткових підкладок. У складі крепдешину, як правило, використовуються шовкові волокна. Як і всі різновиди крепу, крепдешин практично не мнеться, легко піддається драпіровці, міцний і зносостійкий, в догляді не примхливий.

Креп-жоржет
Креп-жоржет — це тонкий і напівпрозорий матеріал, який в даний час не такий популярний, як в минулі часи. Він виготовляється, як правило, з шовкового волокна. Плетіння тканини звичайне полотняне, щільність знаходиться в діапазоні 55-75 г / м2. Цей показник щільності щось середнє між крепдешину і шифоном. Сьогодні, досить складно знайти цей вид крепу, однак, деякі умільці залишаються вірні своїм уподобанням і примудряються зробити неможливе. Адже, тільки з креп-жоржета можна отримати такі шикарні сукні та блузи. Варто відзначити, що матеріал довговічний, але вибагливий в обробці. Працюють з ним тільки професіонали. По догляду варто дотримуватися тих же рекомендацій, що і для креп-сатину.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015