Як вибрати та де купити радіатор охолодження двигуна?

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 27.06.2019 в 5:41.
Як вибрати та де купити радіатор охолодження двигуна?

У забезпеченні безперебійної роботи будь-якого двигуна, в тому числі двигуна автомобіля важливу роль відіграє система регулярного. В автомобілі головним її елементом є радіатор. Як і будь-який інший вузол, він поступово зношується, забивається, вимагає заміни. До придбання радіатора варто поставитися уважно. Від його якості багато в чому залежить робота «серця» машини.

Принцип роботи радіатора
У дизельних, бензинових марках автомобільних двигунів використовуються рідинні радіатори. Відправляє охолоджуючу рідину в теплообмінник рідинний насос. Під час циркуляції по системі радіатора, її температура знижується, тепло віддається через стінки навколишньому середовищу. Для того щоб температура знижувалася більш ефективно, встановлюються вентилятори, які нагнітають потоки повітря на поверхню радіатора. Для потужних двигунів потрібно система додаткового охолодження, що складається з двох вентиляторів.

Вибираємо новий радіатор
На сьогодні без сумніву краще купувати в Інтернет-магазинах, де зазвичай більше вибір і нижчі ціни. Для прикладу на сторінці https://azon.ua/vaz/2109/zapchasti-na-dvigatel-vaz-2109/sistema-okhlazhdeniya-vaz-2109/radiatory-okhlazhdeniya-vaz-2109/ магазину AZON можна переглянути ціни на радіатори для автомобіля ВАЗ 2109, де їх можна замовити з доставкою по Україні.

При виборі радіатора варто звернути увагу на наступне:

  • Габаритні розміри;
  • Комплектація;
  • Щільність ламелей;
  • Товщина сердечника;
  • Кількість трубок;
  • Де знаходиться вхідні і вихідні патрубки, їх розміри.

Особливості конструкції радіатора
Особливості конструкції передбачають те, чи можна встановити запчастину разом з радіатором кондиціонера, чи передбачено охолодження АКПП, чи є компенсаційний бак та з’єднання з ним. Простір під капотом заповнений щільно, так що зверніть увагу на геометрію: ширину, довжини, товщину. Якщо ви маєте намір брати аналог, зверніть увагу на щільність ламелей — вона не повинна не менше, ніж у старого зразка. Ступінь подібності кількості трубок повинна бути максимальною. Сердечники повинні бути однакові.

Розташування патрубків грає велику роль. Вони можуть розташовуватися або на одній стороні, або на протилежній. Їх діаметр і довжина підбирається особливо ретельно, щоб не доводилося брати інший радіатор або нарощувати довжину патрубків.

Відносно матеріалу: мідно-латунні радіатори відносяться до поширених, але від них поступово відмовляються. Коефіцієнт теплопровідності у міді найбільший серед всіх металів після срібла. При цьому радіатор досить важкий, нерідко має погану вібраційну стійкість. Наступний на черзі матеріал — алюміній. Вага алюмінієвих радіаторів в 2-3 рази менше, ніж вага мідно-латунних. Японські алюмінієві радіатори і легкі, і забезпечують відмінне охолодження. Ціна на них досить висока. Дешеві алюмінієві радіатори поступаються мідним.

При необхідності купити радіатор охолодження двигуна слід переконатися в герметичності всіх з’єднань елементів пристрою, в міцності паяних швів. Не варто спокушатися низькою вартістю радіаторів з Китаю. Багатьом автовласникам вже довелося згадати приказку «Скупий платить двічі», коли вони чекали на дорозі евакуатора. Якісні радіатори поставляють на ринок європейські і японські виробники.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022