Хостинг, VPS / VDS і виділений сервер: розбираємося в особливостях і відмінностях

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 11.09.2019 в 11:26.
Хостинг, VPS / VDS і виділений сервер: розбираємося в особливостях і відмінностях

Розібратися у всіх термінах, пов’язаних з розміщенням сайту в мережі, не так просто. Більшість користувачів, які тільки планують завести свій майданчик, будь то магазин, блог або щось інше, постійно плутаються в основних рішеннях. У цій статті розберемо, чим відрізняються між собою:
● хостинг;
● VPS;
● VDS;
● виділений сервер (він же dedicated server, він же DS).
Детальна інформація, технічні характеристики і вартість доступні за посиланням https://cityhost.ua/vds/, а поки розберемо тільки основні моменти.

Хостинг: дешево і вистачить на перших порах
При скромному бюджеті і розміщенні простого сайту, блогу, це рішення для користувачів буде оптимальним. Код сайту завантажується на сервер хостинг-провайдера — і клієнт отримує мінімальні можливості для роботи з сайтом. Всі основні настройки доступні тільки провайдеру, а технічні проблеми вирішуються через технічну підтримку. Якщо вибирається такий варіант, важливо, щоб служба підтримки добре працювала і оперативно відповідала на запити клієнта.

VPS і VDS: один і той же або різний?
У мережі зустрічаються протилежні думки з приводу цих варіантів серверів. Хтось подає їх як різні технології, в інших джерелах вказується, що це дві абревіатури для позначення одного і того ж. Але у цих двох серверів є невеликі відмінності, але по своїй суті вони дуже схожі. Це віртуальні рішення, які розміщуються на фізичній машині: тобто на фізичному сервері міститься кілька віртуальних. Ресурс, виділений кожному VPS або VDS, завжди залишається стабільним, повністю відповідає тарифному плану. Але якщо для VDS це обов’язково, то у випадку з VPS є варіанти — все залежить від провайдера. Ще одна відмінність полягає в тому, що VDS має більше налаштувань і можливостей — наприклад, при зміні ОС, в той час як у VPS в цьому напрямку є обмеження.

Виділений сервер – оптимальне рішення для потужних сайтів
Під таким сервером розуміється конкретна фізична (не віртуальну) машина. Подібна техніка встановлюється в спеціальних дата-центрах, де контролюється навіть рівень температури. Обслуговування пристроїв дороге і дуже складне — очевидно, що покупка такого устаткування просто не потрібна більшості людей і компаній, навіть якщо у них кілька великих сайтів. Зате оренда фізичного сервера стане вигідним рішенням.

Оскільки розміщення сайтів можливе за допомогою різних способів, користувачі легко підберуть те, що оптимально для них і по грошах, і за технічними можливостями. А якщо є сумніви, фахівці компанії cityhost.ua завжди допоможуть зробити правильний вибір.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022