Ситуація на ринку нерухомості в Дніпрі

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 15.09.2019 в 19:31.
Ситуація на ринку нерухомості в Дніпрі

У понеділок, в прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Ситуація на ринку нерухомості в Дніпрі. Скільки новобудов готові до здачі в експлуатацію?»

У прес-конференції взяли участь:

  • директор будівельної компанії Едуард Пуха;
  • експерт ринку нерухомості Кирило Жовтопуп;
  • Глава галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко.

Директор будівельної компанії Едуард Пуха розповів, що на сьогоднішній день в Дніпрі дуже затребувані бюджетні варіанти квартир і житлоплощі, оскільки люди обмежені в своїх фінансових можливостях.

«На Лівому березі, земля значно дешевше і при цьому вона нічим не поступається по інфраструктурі Правому, саме тому багато нових об’єктів нерухомості будується саме там. Наприклад, «Хмельницький» (проспект Правди), «SunCity», ЖК «Молодіжний» (ж / м Лівобережний), «Дніпропетровська брама» (Слобожанський). На даний момент йде зростання попиту на нерухомість, яка розташована на Лівому березі. Наша будівельна компанія займається зведенням ЖК «Олімпійський» на ж / м Лівобережний — 3, цей проект був початий в 2011 році. Зараз там вже реалізовано 6 будинків, сумарно, це близько 35 тисяч кв.м. Проектом забудови території там був передбачений дитячий сад, який був побудований в минулому році, також паркова зона на 5 тисяч кв.м на території комплексу і багатоповерховий паркінг. На Лівому березі вартість квадратного метра від 12,300 грн до 16,500», — додав він.

У свою чергу, експерт ринку нерухомості Кирило Жовтопуп зазначив, що зараз тенденції на ринку нерухомості дозволяють новобудовам все більше і більше набирати обертів своєї популярності.
«Собівартість будівництва будь-яких будівель на лівому березі дешевше, оскільки вартість самої землі спочатку нижче. По суті, люди на Правому березі платять дорожче лише за розташування будівлі, адже якість у всіх нових комплексах хороша через ДБН, які не можна порушувати. Якщо подивитися на ті житлові комплекси, які зараз будуються на Лівому березі, можна відзначити, що там сама інфраструктура нічим не гірше, ніж на Правому. Тут є ТРЦ, всілякі магазини, ресторани, кафе, кінотеатри, своя Набережна, пляж і паркові зони. На сьогоднішній день набагато вигідніше інвестувати в новобудови, які розташовані на Лівому березі. В першу чергу через ціни, адже на етапі забудови ти платиш набагато менше, ніж на Правому березі, як і тоді, коли будівля буде введена в експлуатацію, в такому випадку 2 — кімнатна квартира з гарним ремонтом коштуватиме приблизно на 5 — 10% дешевше, ніж така ж квартира на іншому березі. Бюджетні квартири на Лівому березі продаються набагато швидше, якраз за рахунок низької ціни. Якщо людина хоче інвестувати в нерухомість з точки зору здачі її в оренду, то дійсно чисто економічно набагато вигідніше робити це на Лівому березі.

Житловий фонд 70 — 80 років, який ми знаємо як панельну забудову, поступово приходить в непридатність. Так, в них намагаються робити капітальні ремонти, однак потрібно розуміти технологію будівництва панельних будинків, від якої відмовилися у всьому світі ще в 90 — ті роки, а у нас цим ніхто не займається після розпаду СРСР, оскільки вони мають дуже обмежений ресурс свого використання. Коли перед людиною стоїть вибір: купити житло на вторинному ринку в панельному будинку, то дійсно, це буде дешевше на 20%, ніж придбати квартиру в новобудові і зробити там ремонт, але краще знайти цю різницю, оскільки житло в новобудові прослужить вам довше», — сказав він.

Також Кирило Жовтопуп додав, що останні кілька місяців почав активно обговорюватися законопроект, який стосується того, що аварійні «хрущовки» більше не будуть реконструюватися, а навпаки вони підлягатимуть знесенню і на їх місці передбачається будівництво новобудов. На даний момент, не зовсім зрозуміло, як саме все буде відбуватися, проте це всього лише проект, який все ще перебуває в розробці.

Глава галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко повідомив, що на даний момент в Дніпрі і області будуються близько 30 об’єктів нерухомості, це досить багато для нашого міста.

«Вторинний ринок «живе» в доларі, тільки останні кілька місяців, коли почала зміцнюватися гривня, помітна тенденція, що деякі продавці почали замислюватися і переходити на розрахунок у національній валюті. Важливий і той факт, що забудовники стали звертати увагу не тільки на ту кількість метрів, які вони будують. На Лівому березі вже є приклади того, як забудовники в партнерстві з міською та обласною владою створюють навколо новобудов, також і інфраструктуру.

На даний момент в Дніпрі і області будується близько 30 об’єктів нерухомості, це досить багато для нашого міста. Однак, якщо порівнювати з Одесою чи Харковом, то ця цифра мізерно мала. У 2012 році кількість споруджуваних житлових комплексів можна було перерахувати на пальцях, але в той же час їх вартість була недоступна для більшості дніпрян. Практично всі люди, які орієнтовані на покупку квартири на первинному ринку у місті Дніпро, готові вкласти в неї до 1 млн гривень, а житло з такою вартістю з’явилося зовсім недавно. На Правому березі в такому ціновому проміжку варіантів не багато, на Лівому їх набагато більше», — додав він.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022