Як зберегти та примножити зароблені гроші

Подивитись всі дописи у розділі: Фінанси. Розміщено: 11.10.2019 в 10:48.
Як зберегти та примножити зароблені гроші

Кожен хто навчився заробляти самостійно гроші розуміє, що окрім того щоб їх заробити не менш важливо їх зберегти, й при цьому намагатись не втратити за рахунок інфляції, а збільшити ваш капітал. Кожен власник капіталу що тримає його «під подушкою» втрачає кожен рік якийсь відсоток, бо гроші знецінюються, як американські долари, так і більшість валют світу. Тобто куди краще не тримати гроші у скрині, а вкласти їх, щоб вони «працювали». Куди та на яких умовах можна вкласти гроші звичайному пересічному українцю спробуємо дослідити та дати рекомендації.

Банківські депозити

Найбільш розповсюджений в українців спосіб збереження грошей – це банківські депозити. Але зберігати у вітчизняній валюті ризиковано через можливу девальвацію гривні, а відсотки у валюті стрімко впали з початком подій на Сході України. Хоча це нібито не пов’язані речі, але факти саме такі. Якщо вирішити тримати гроші на депозитах, то краще це робити порівну у валюті та гривні. Так ви компенсуєте ризики при коливаннях курсу.

Державні облігації

Малознайомий варіант вкладення грошей, але який набирає все більшої популярності через більші відсотки та гарантії держави. Тому можна сказати, що державні облігації (рос. государственные облигации) на сьогодні є одним з кращих варіантів вкладення грошей. Серед головних преваг такого зберігання грошей можна виділити наступне:

  • Більший дохід ніж за депозитами у гривні;
  • Державні облігації ростуть у ціні;
  • Гарантоване повернення забезпечують державні гарантії.

Цей інструмент можна назвати не менш надійним ніж депозити, і навіть більше тому що вклади гарантує держава. Й відсотки на кілька пунтків вище ніж по банківським депозитам. Тому все більше інвесторів, навіть закордонних вкладають гроші в українські облігації, гарантом повернення за якими виступає держава.

Цінні папери

У середовищі інвесторів це класичний інструмент, але українці рідко до нього вдаються. Найцікавіші для побутового інвестування акції і облігації. Наприклад, фінансові консультанти Freedom Finance радять клієнтам формувати початковий інвестиційний портфель саме з цих інструментів.

Валюта

Українці люблять зберігати заощадження в іноземній валюті. Але дешевшають будь-які гроші і капітал «під матрацом» втрачає свою купівельну спроможність. Правда долар, євро, швейцарські франки і японські ієни дійсно дешевшають повільніше, ніж українська гривня. А в перерахунку різниці курсу, на покупку валюти можна навіть заробити.

У всьому світі приватні інвестори вкладають свої гроші в цінні папери та державні облігації, тим самим стимулюючи зростання економіки і, як результат, своїх вкладень. Українці консервативні і побоюються незнайомого. Улюблені способи вкладення грошей — банківські депозити і валюта «під матрацом». Перший ледь покриває інфляцію, другий — повільне здешевлення накопичень.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022