В чому полягає різниця між ДВП і ДСП, і що краще?

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 16.10.2019 в 5:55.
В чому полягає різниця між ДВП і ДСП, і що краще?

Завдяки неухильному зниженню запасу деревини як ніколи актуальним стає виробництво всіляких матеріалів, що виготовляються з відходів лісопильного і деревопереробного виробництва. Саме до цієї групи і відносяться ДВП і ДСП, без використання яких не обходиться ні меблева промисловість, ні будівництво, ні багато інших галузей (машино- і суднобудування, тарне виробництво і т.д.).

Споживачі нерідко ці матеріали плутають, хоча і їх виробництво, і зовнішній вигляд, і функціональні властивості різняться. У чому ж полягає різниця?

ДСП, як випливає вже з назви, створюються на основі великої фракції деревної стружки. Джерелом сировини для виробництва служить пошкоджена деревина, щепа і тирса.

Процес виробництва протікає в такий спосіб: дроблена сировина підсушується і змочується через форсунки сполучними компонентами. В якості такого компоненту використовуються синтетичні карбамідні, фенольні смоли. При використанні останніх в поєднанні з емульсіями, виходить вологостійке ДСП, яке на зрізі відрізняється наявністю специфічних вкраплень зеленуватих конгломератів. Саме такий матеріал найкраще використовувати для оздоблювальних робіт і настилу підлоги в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Оброблена суміш стружки і смол може формуватися:

  • одношарово, коли стружка різних фракцій змішується і рівномірно розподіляється по всій плиті;
  • з двох шарів, коли підстильний шар виготовляється з відходів, а особовий є сумішшю спеціально відсортованих на сепараторі стружок тонкої і широкої форми;
  • з двох лицьових шарів, виконаних з відбірної сировини і серцевини, в якій використовуються менш якісні відходи.

Сформований килим відправляється на пресування, сушку, обрізку плит за розміром і шліфування торців. В якості фінішної обробки, особливо якщо ДСП надалі планується відправляти на декоративну облицювання, може додатково застосовуватися шліфування всій поверхні.

На відміну від ДСП, деревоволокнисті матеріали вимагають після розщеплення вихідної сировини на стружку двох додаткових стадій механічної обробки:

  • початкового грубого помелу на дефібраторі;
  • більш тонкого подрібнення на рафінаторах.

В результаті деревина розділяється на окремі волокна. Така макроперероблена пульпа — основа матеріалу, а ще при його створенні можуть використовуватися конопляне багаття, відходи лляного виробництва, макулатура. Складена за рецептурою маса відправляється на подальшу обробку в баки, в яких замочується в водяній суміші зміцнюючих добавок і проклеюється водовідштовхувальними речовинами. Підготовлена таким чином суміш потрапляє в машини, після чого проходить стадію термопресування при температурі 210-230 ° С і підтримується тиску 3-5 МПа. До речі купити двп можна в Україні з доставкою в регіони за цілком помірною ціною.

Сформовані полотна можуть проходити додатково термохімічне загартування, саме такий вплив забезпечує їм тверді й надтверді властивості, які найкраще підходять для виконання конструкційних елементів будівель, облаштування чорнової підлоги, створення внутрішніх перегородок.

Зовнішній вигляд
На поверхні необлагороженних деревостружкових плит візуально видно досить великі частки деревини, на відміну від них оргалит нагадує щільний картон. Істотна різниця і в товщині матеріалу:

  • ДСП може випускатися листами не менше 10 мм завтовшки, а максимальне значення цієї величини досягає 50 мм;
  • ДВП набагато більш «витончений» — від 2,5 до 7 мм.

Щоб поліпшити декоративні властивості, поверхня ДВП і ДСП часто оздоблюється додатково. Але якщо в якості обробки оргаліт головним чином забарвлюється, а технологічні прийоми кешування і ламінування застосовуються рідше, то оздоблення плівками ДСП зустрічається повсюдно.

Широко відоме покриття для підлоги, яке отримало назву «ламінат», по суті являє собою підлогове покриття, виконане з ДСП високої щільності і облицьоване спеціальними смолами.

Крім цього, для обробки ДСП-панелей може застосовуватися наклеювання на поверхню ДСП шпону (найтонших листів натуральної деревини). Саме ДСП з застосування шпону використовується у виробництві меблів.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022