Теплові насоси: особливості, критерії вибору

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 17.10.2019 в 6:48.
Теплові насоси: особливості, критерії вибору

Вибір теплового насоса — серйозне рішення. При виборі теплового насоса типу «повітря-вода» для опалення будинку необхідно ретельно продумати, який пристрій підійде вам найкраще, забезпечивши тепловий комфорт в будинку і постійний доступ до гарячої води. Який пристрій вибрати для великого будинку, а який для квартири?

Чому повітря?
Повітря, що є одним з джерел тепла теплових насосів, необмежене — доступне в будь-який час, в будь-якому місці, без дозволу і не несе додаткові витрати на паливо. Вентилятори використовуються для його збору, вони всмоктують зовнішнє повітря, а потім віддають його назад в охолодженому стані. У разі модернізації будівель повітряний тепловий насос є найкращим і найбільш комфортним рішенням через відсутність необхідності в загальному ремонті та реконструкції, серед іншого, установка нижнього джерела тепла (горизонтальний або вертикальний заземляющий колектор) — що необхідно зробити у разі наземних насосів. Придбати насоси, зоврема, грунтовий тепловий насос можна на сайті atlant-tm.com.

Найбільш важливі параметри, які слід враховувати при виборі теплового насоса:

  • площа опалювальних приміщень
  • попит на гарячу воду
  • тип опалення
  • теплова потреба будинку.

Найбільш важливим є останній, або потреба будинку в теплі.

Тепловий насос — опалення або гаряча вода?
В даний час ринок теплових насосів складається з двох принципово різних класів пристроїв:
насоси для опалення будівель, які повинні мати значну потужність. Вони також зазвичай використовуються для підігріву води, а деякі також дозволяють охолоджувати будинок;
насоси тільки для підігріву води. Це пристрої, які використовують повітря в якості нижнього джерела з низькою потужністю, зазвичай блокується водяним баком.

Тому вони не є конкурентними рішеннями. Насоси з цих груп є альтернативою для котлів (опалення будівлі) або сонячних колекторів (гаряча вода), відповідно. В останні роки насоси для гарячої води стають все більш і більш популярними, і вони збільшують статистику продажів. Головним чином тому, що їх установка проста і ціна доступна. Тепловий насос вже може бути обладнаний баком для гарячої води для побутового споживання, тому вам не потрібно робити нічого більше, ніж просто підключити водопровідні труби.

Однак зазвичай доводиться купувати бак окремо — з великою ємністю і з котушкою з великою площею поверхні. У свою чергу, велика котушка необхідна через низьку температуру насоса, інакше передача тепла не буде ефективною.
Додаткова функція теплових насосів, цінна для деяких користувачів, — це охолодження будинку. Насоси, нижнім джерелом яких є зовнішнє повітря, працюють аналогічно кондиціонеру. Це так зване активне охолодження, що поглинає багато електрики. У свою чергу, в системах з насосами, що використовують грунт або грунтові води, можливе використання пасивного охолодження, коли сам тепловий насос не працює, а джерелом холоду є просто земля або вода.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022