Як замінити карданний вал на Ниві

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 20.11.2019 в 11:58.
Як замінити карданний вал на Ниві

Більшість власників народного автомобіля Ниви звикли ремонтувати свого залізного коня власними силами. Й однією з важливих операцій щодо відновлення роботи автомобіля є заміна карданного валу, яка вимагає не лише доброї підготовки та вмінь, а й необхідних інструментів для виконання робіт. Тож розглянемо заміну карданного валу на прикладі автомобіля Шевроле Нива (ВАЗ 2123). Даний автомобіль прийшов на заміну вже старої моделі ВАЗ 2121. Варто зауважити, що в новій моделі більше затишку та комфорту для автовласника і його пасажирів. Обидва транспортних засоби мають один і той же привід і раздатку з низькою передачею. За характеристиками вони дуже схожі між собою і прості в догляді. Нова модель, як і її родич має задній і передній карданний вал. Однак деякі частини виходять з ладу і їх потрібно міняти. Якщо ви плануєте замінити карданний вал на Ниву, і шукаєте де його краще купити, то ви можете переглянути вартість на сайті https://niva21.com.ua/val-kardannyj/ та звернутися до менеджерів компанії niva21.com.ua і вони проконсультують щодо вбору необхідних запчастин.

Інструкція з самостійної заміни карданного валу

Якщо коротко, то можна привести інструкцію з заміни карданного валу своїми руками на автомобілі Нива. Роботу проводимо на оглядовій канаві або підйомнику. Отже, до роботи:

  • Ключом «на 13» відвертаємо чотири гайки болтів кріплення вилки шарніра заднього карданного валу до фланця редуктора заднього моста.
  • Болти від провертання утримуємо викруткою, вставленої між лискою головки болта і виделкою.
  • Виймаємо болти. Аналогічно від’єднуємо вилку карданного шарніра від фланця валу приводу заднього моста роздавальної коробки.
  • Знімаємо задній карданний вал.
  • Від’єднавши вилки шарнірів переднього карданного валу від фланців редуктора переднього моста ваз 2121 і валу приводу переднього моста роздавальної коробки, знімаємо передній карданний вал.
  • Встановлюємо в зворотній послідовності.

Зняття старого заднього карданного валу і монтаж нового

Перед зняттям заднього вала важливо поставити важіль коробки в «нульову» позицію. Ручник при цьому повинен бути опущений. Отже, підготовчий етап закінчений і тепер, для безпосереднього зняття кардана потрібно відкрутити болти і прибрати хомути шарніра цієї частини. Протягніть викрутку через пристрій хрестовини — це не дасть карданному валу вхолосту крутиться, коли будуть послаблюватися болти фланця. Відпускаємо карданний вал і дістаємо його з місця знаходження. При установці кардана після ремонтних робіт, важливо застосовувати хомути власників хрестовини. Слідкуйте, щоб збігалися відмічені місця.

Зняття старого заднього карданного валу

Виймаємо проміжний кардан

Даний кардан найчастіше потрібно зняти з Ниви для ремонтних робіт. Може знадобитися заміна хрестовини або проведення інших маніпуляцій, якщо спостерігаються проблеми в роботі автомобіля. Для цього транспортний засіб потрібно загнати на яму або іншу конструкцію, на кшталт естакади. Відвертаємо чотири гайки, на яких тримається пристрій. Після за допомогою зубила і молотка роблять мітки на шрусах. Також важливо помітити корпус шарніра. Після послаблюють гайки прикріплення опор пристрою і невеликим ломом рухають агрегат всього на кілька сантиметрів. Це відкриває можливість провести шпильки, якими володіє проміжний шарнір. Після цього необхідно відвернути гайки болтів і вийняти їх з гнізд. Це і відкриває можливість дістати проміжний кардан. Процес монтажу здійснюється в зворотному проходженні цих дій.

Як бачимо заміна карданного валу досить важка і складна для новачків робота, яку краще робити з людиною, яка добре знається на ремонті автомобілі і допоможе та підкаже як саме то потрібно робити. Якщо ж такої людини знайомої у вас немає, то краще буде звернутись до професіоналів, які гарантовано та швидко зроблять ваш автомобіль.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022