Струменевий принтер або лазерний — як зробити вибір

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 24.02.2020 в 18:37.
Струменевий принтер або лазерний — як зробити вибір

На ринку копіювальних пристроїв для офісу є два основних технологічних рішення — лазерні та струменеві принтери. Різниця між цими двома системами істотна, вона проявляється у витратах на обслуговування, в швидкості друку, енергоспоживанні і навіть впливі на здоров’я людини. Також варто враховувати і функціонал копіювального пристрою — не кожна модель здатна задовольнити потреби великого офісу.

Довгий час існував стереотип, що для офісу потрібен лазерний принтер
Ця думка народилася через маркетингову кампанію американського виробника Xerox, який налагодив масовий випуск бюджетних лазерних принтерів. Ім’я компанії всього за кілька років стало прозивним, від нього і сталося часто вживане в побуті слово «відксерити», тобто робити копію. За часів розквіту Xerox у більшості користувачів вимоги до копіювального апарату були мінімальні: роздрукувати чорно-білий документ і швидко «відксерити» потрібний текст. У той період струменевий друк тільки виходив на масовий ринок і відрізнявся високою ціною використовуваних картриджів. Це і вплинуло на те, що упередження проти струменевих принтерів закріпилися.

У принтері лазерному промінь лазера створює ділянки з електричним зарядом на поверхні обертового фотобарабана, наповненого спеціальним порошком-тонером. Цей порошок грає роль фарби і притягується зарядом електрики на аркуш паперу. Щоб тонер з паперу не обсипався, спеціальна піч розігріває його до температури ~ 200 ° C, саме тому свіжовіддруковані листи такі теплі.

Струменеві принтери не відстають
Струменевий друк — процес нанесення рідких чорнила на папір, тканину або плівку за допомогою рухомої друкованої головки. На її поверхні розташовані невеликі отвори, через які чорнило з картриджів або спеціальних контейнерів виштовхуються на носій і вбираються в його верхній шар.
Раніше лазерний друк вважався дешевшим, але часи змінюються, і тепер уже технологія струменевого друку виявляється набагато більш вигідною у використанні. Це стало можливим завдяки винаходу струменевих принтерів, що друкують без використання картриджів. Їх замінили спеціальні ємності, які можна самостійно, без звернення до сервісного центру, заправляти чорнилом.
Велика перевага технології струминного друку — можливість друкувати фотографії на звичайному фотопапері, яка легко може розплавитися під впливом лазерного променю. До того ж потрібно враховувати і те, що стандартний лазерний принтер використовує тільки чотири кольори, в той час як струменевий — шість і більше.

Поки лазерний гріється, струменевий друкує
Ще один міф, з яким доводиться часто стикатися, — що лазерний принтер друкує швидше струменевого. Сучасні технології дозволили збільшити швидкість струменевого друку, особливо при роботі з документами невеликого обсягу. В середньому стандартний повсякденний друк — це документ, що складається з одного-трьох аркушів. І тут у струменевого принтера з’являється нова перевага: за той час, поки лазерний принтер буде розігріватися для роботи, струменевий вже все надрукує. До того ж у продажу є струменеві принтери, друкуюча головка яких займає всю ширину аркуша, що дозволяє їм досягати найвищих показників швидкості друку — до 100 аркушів в хвилину.

З урахуванням усього вищесказаного, струменевий принтер виглядає більш універсальним, ніж лазерний, особливо в якості офісної техніки. Перевагою струменевих принтерів служить і те, що вони дозволяють друкувати на більш щільному папері, ніж рекомендована для використання на лазерних принтерах, а також на глянцевому фотопапері, який просто звариться при проходженні лазерної печі. Одержуваний відбиток більш стійкий (аж до ста років) завдяки тому, що чорнило вбираються в папір, а не «прилипають» до неї, як тонер. І це не кажучи про те, що дозвіл фотографій, надрукованих на струменевому принтері, буде вище, ніж на його лазерному аналогу. І найголовніше: якщо порівняти собівартість кольорового друку на принтері з використанням СНПЧ і на лазерному принтері, виявиться, що перший економічно набагато більш вигідний, особливо в довгостроковій перспективі.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022