Безпека понад усе: вибираємо мотоциклетний шолом

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 22.06.2020 в 21:08.
Безпека понад усе: вибираємо мотоциклетний шолом

Напевне не потрібно зайвий раз нагадувати, що сідати на байк без мотоциклетного шолома не варто. Адже цей атрибут виступає гарантією безпеки райдера на дорозі. Крім захисту від травм голови та шиї у випадку аварії, він виконує роль захисника водія від холоду, сильного зустрічного вітру, пилу, комах та інших неприємностей. В більшості країн їзда без цього аксесуара заборонена, і це не дивно, тому що статистика не на боці любителів вітру та бандан.

Конструкція мотоциклетного шолома

Мотошолом складається з двох захисних шарів, котрі доповнюють один одне. Такий аксесуар виготовляють з використанням спеціальних технологій для отримання максимально міцного матеріалу, здатного поглинати потужну енергію удару.

Зовнішня оболонка з ударостійких матеріалів під час падіння приймає на себе основне навантаження. Внутрішній шар поглинає залишкову енергію, оберігаючи голову від травм. Обидві оболонки руйнуються, тому така екіпіровка не повинна використовуватись після ушкоджень.

Різновиди мотошоломів

Рівень захисту аксесуара безпосередньо залежить від форм-фактора. Мотоциклетні шоломи відрізняються конструктивними особливостями, додатковими опціями, дизайном. Основні види та їх вплив на захисні властивості:

  • Каска («горщик»). Найбільш небезпечний вид. Єдина його перевага – невисока вартість. Це варіант для стилю ретро. Найчастіше таку екіпіровку купують власники скутерів або «олдскульні» байкери.
  • Відкритий шолом. Захищає всі ділянки голови, крім обличчя. Така модель комфортніша, ніж закрита – внаслідок кращої вентиляції. А це важливий фактор для далеких поїздок в теплу пору року. Єдиний мінус – доведеться пожертвувати захистом щелепи.
  • Закритий шолом (інтеграл) – найбезпечніший тип захисної екіпіровки. Жорстка лита конструкція забезпечує максимальну міцність і низьку вагу. Серед недоліків такого аксесуару користувачі виділяють погіршену вентиляцію. Однак виробники намагаються покращувати її всіма можливими способами.
  • Трансформер (модуляр) – компроміс між відкритою моделлю та інтегралом. Характерна особливість цієї конструкції – можна їздити з відкритим обличчям і з захистом щелепи. Плюси моделі очевидні – вона дозволяє змінювати форм-фактор аксесуара в залежності від настрою або погоди. Мінуси – рухомі елементи знижують жорсткість конструкції, відповідно захисні властивості нижчі, ніж в інтеграла.
  • Кросові шоломи – закриті вироби, які прекрасно підійдуть для любителів бездоріжжя. Ламатися в такій екіпіровці нічому – візора немає, його замінюють мотоокулярами.

Сучасні мотоциклетні шоломи виготовляються з міцних матеріалів – карбону, склопластику, полікарбонату або кевлару. Найвищу ударну в’язкість мають вироби із полікарбонату. Вони частково поглинають енергію, ефективні навіть при дуже сильних навантаженнях. Мотошолом зі склопластику характеризується великим запасом міцності, проте він менш стійкий до зламів. Легші будуть моделі з карбону, котрий відрізняється надзвичайною міцністю завдяки наявності вуглецевих ниток в складі та багатошаровій структурі. Вироби з кевлару в кілька разів міцніші за сталь, тому здатні захистити навіть від обстрілу.

Як вибрати мотоциклетний шолом

Вибір мотошолома завжди індивідуальний. Він залежить від виду транспортного засобу та особливостей місцевості, по якій ви плануєте пересуватися. Перш за все потрібно зрозуміти, які критерії для вас важливіші: вартість, рівень захисту, вага, зручність, тип шолома. Звичайно ж, всі характеристики мають значення, однак порядок для кожного рейдера свій. Перш ніж купити мотошолом, необхідно переконатися, що він добре прилягає до всіх частин голови, не залишаючи простору для руху.

Не важко розгубитися і серед великої кількості брендів. Якщо зробити вибір складно, варто звернути увагу на передові компанії ринку, котрі співпрацюють з надійними виробниками. Наприклад, сайт FoxWell motors пропонує високоякісну та доступну продукцію торгових марок FXW і ZEUS. Не варто думати, що дешеві моделі неякісні. У них просто може бути менший набір функцій.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015