Як вибрати шпаклівку

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 01.09.2020 в 19:54.
Як вибрати шпаклівку

Ремонт — це справжній стрес не тільки для вашого гаманця, але і для нервової системи. Спроба спланувати покупки і зробити все ідеально обов’язково розіб’ється об яку-небудь дрібницю, яку не вдалося передбачити. Робочі почнуть скаржитися на те, що сантехніка обрана неправильно, ламінату не вистачає, а шпаклівка не підходить під обраний вид робіт.
Від великої різноманітності будівельних матеріалів і сумішей на ринку голова піде обертом навіть у досвідчених робітників. Зазвичай професіонали просто вибирають для себе матеріали, з якими вони звикли працювати, але що робити, якщо у вас зовсім немає досвіду? Вибір шпаклівки безпосередньо впливає на кінцевий вигляд ремонту в кімнаті, особливо якщо ви збираєтеся клеїти світлі шпалери, які легко розкриють під собою всі нерівності і шорсткості. Про те, як купити правильну шпаклівку в інтернет-магазині https://budstore.com.ua/cat/coatings/gipsovaya і не потрапити на додаткові витрати при цьому, ми і поговоримо в нашій статті.

Що таке шпаклівка і для чого її застосовують
Ідеально рівних стін в новому будинку не буває, що вже говорити про старі будівлі, які знаходяться в експлуатації багато років. У панельних будинках стіни вимагають мінімальної обробки, в цегляних ж для ремонту і декору потрібно цілий комплекс для вирівнювання стін, починаючи з штукатурення та закінчуючи доведенням поверхні до ідеально гладкого стану для наступного фарбування або поклейки шпалер.
Помилка з вибором шпаклівки обернеться помітними навіть здалеку вадами і нерівностями на стінах. Якщо ви не страждаєте на перфекціонізм, то можете не морочитися — і так зійде. Можна навіть показувати гостям голі стіни з цегли і стверджувати, що це сучасний стиль «лофт». Решті ж слід визначитися для яких цілей вибирається ця будівельна суміш, адже для різних видів робіт застосовуються різні види шпаклівки.

Види шпаклівок за матеріалами, що входять до складу
До складу шпаклівок входять різні в’яжучі матеріали. Причому найчастіше від типу матеріалу залежить і можливість застосування шпаклівки для різних поверхонь. Їх можна розділити на:

  • цементні;
  • гіпсові;
  • полімерні.

Розглянемо переваги і недоліки цих в’яжучих матеріалів.

Цементні шпаклівки
Цементні шпаклівки вважаються найдешевшими і славляться своєю міцністю. Як можна зрозуміти з назви, в їх склад входить цемент в якості в’яжучої речовини, а також пісок і інші добавки. Продаються у вигляді сухих сумішей, приводяться в робочий стан за допомогою додавання води.

Гіпсові шпаклівки
Переходячи до гіпсових шпаклівок, до складу яких у вигляді сполучного елемента входить гіпс, слід зазначити їх естетичність. За своєю консистенцією більше нагадує замазку через дрібну фракції частинок гіпсу. Поверхня від такої шпаклівки виходить гладкою, вимагає набагато меншого часу на шліфування і доведення до ідеалу. Також «гіпсові» стіни вміють дихати.

Полімерні шпаклівки
Полімерні шпаклівки з’явилися відносно недавно, коли технології в будівництві і виробництві матеріалів зробили крок вперед. Для їх виготовлення використовуються складні сполуки, які ведуть себе набагато краще, ніж той же цемент або гіпс, але за якість доводиться платити ціною.
Акрилова дисперсія — це дуже зручний і універсальний матеріал, що підходить для тонкої обробки практично будь-яких поверхонь (від кам’яних до дерев’яних). Використовувати її в величезних кількостях немає сенсу, вона потрібна для доведення стану поверхні до ідеально гладкого.
Володіє водовідштовхувальними властивостями, тому підходить як для зовнішнього застосування, так і в приміщеннях з підвищеною вологістю. Ще одна зручність полягає в простій роботі з такою шпаклівкою. Вона легко відмивається від інструментів, рук та одягу звичайною водою. Основний недолік — ціна.

Латексна шпаклівка — ще один приклад матеріалу на основі полімерної в’яжучої сполуки під назвою акрілатний латекс. Також виступає в ролі фінішної шпаклівки, що дозволяє доводити поверхню до ідеально гладкого стану. Не підходить для нанесення товстим шаром, фахівці рекомендує не перевищувати товщину в 2-3 мм, в іншому випадку можуть з’явитися тріщини.

Існують також інші види полімерних шпаклівок на основі самих різних в’яжучих матеріалів. В одних містяться антисептичні добавки, які перешкоджають виникненню грибка і шкідливих мікроорганізмів, в інших використовуються смоли і масляні з’єднання для ретельного заповнення всіх мікротріщин в поверхні для подальшого фарбування.

Шпаклівку варто підбирати в залежності від того, де вона буде використовуватися. Наприклад, зовнішні суміші розробляються з урахуванням впливу погодних умов, перепадів температур, прямого сонячного контакту і багатьох інших чинників, які можуть пошкодити шар матеріалу і не тільки зіпсувати зовнішній вигляд, але і привести до сумних наслідків.

Правильна підготовка до ремонту веде до подальшої гармонії в затишному інтер’єрі. Якщо ви вже визначилися зі своїм вибором, то сміливо вирушайте вибирати шпаклівку.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015