Зростання цін на нерухомість в світі та в Україні

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 08.11.2020 в 20:38.
Зростання цін на нерухомість в світі та в Україні

Що відбувається з цінами на нерухомість у світі та, зокрема, в Україні, на фоні світової пандемії важко описати в рамках однієї статті. Особливо важливо зрозуміти й знайти чинники, що впливають на зміни ціни для того щоб мати можливість робити прогнози щодо подальшого напрямку руху цін на нерухомість. Як впливають доступна іпотека в Україні та падіння відсотків по депозитам на ціни на нерухомість в Україні. Про все це в рамках нашого короткого огляду цін на нерухомість в Україні та світі за допомогою аналітичних матеріалів по темі нерухомість на порталі 100realty.ua/.

Іпотека та ворина нерухомість в Україні

Частка угод по іпотеці з нерухомістю комфорт-класу в даний момент становить 60-70% від загального обсягу укладених угод. З іпотечної ставкою в розмірі 8-9 % кількість угод зросте. Звичайно, це дозволить забудовникам залишатися на плаву. На жаль, такий захід не поширюється на нерухомість бізнес-класу. Напевно, бізнес-клас в цій ситуації буде страждати найбільше. До того ж, покупцями бізнес-класу є представники малого і середнього бізнесу. Якби проблема була тільки в нашій галузі — це була б одна проблема. Набагато складніше, коли проблема глобальна і стосується всіх.
Також сильно постраждає ринок вторинної нерухомості. Знову ж таки, якщо згадати кризу 2014 року, вжиті заходи підтримки сильно допомогли забудовникам. Якщо раніше в процентному співвідношенні обсяг угод на вторинному ринку перевищував обсяг угод на первинному ринку, то після вжитих заходів ситуація стала прямо протилежною. Зараз, я думаю, буде такий же тренд. Вторинний ринок на якийсь період, я думаю, сильно просяде, а ринок комфорт-класу за рахунок іпотеки, я сподіваюся, буде себе почувати непогано.

Інвестиції в комерційну нерухомість

Багато експертів вважають, що в поточний момент нерухомість є одним з найстабільніших активів, який може бути привабливий для інвесторів. Ціни на нерухомість більш інертні, ніж показники фондового ринку. Як правило, відставання становить 6-9 місяців. Отже, якщо ми вже спостерігали падіння показників на фондових ринках, то з відкладеним ефектом можна очікувати падіння цін на ринку нерухомості на 15-20%. Особливо сильним очікується зниження цін на комерційну нерухомість. В цілому, багато експертів прогнозують уповільнення темпів зростання світової економіки.
Безумовно, вартість торгових площ впала більше, ніж вартість такої нерухомості, як склади. Ще один тип, який варто згадати — це житлова нерухомість. Тут, звичайно, цифра виглядає більш обнадійливою. Ми бачимо, що житло в ціні не впало ні в Європі, ні, поки, в Росії. Чому бувай? Тому що зрозуміло, що Україна ще не вийшла з карантину, і онлайн-продажу зараз ведуться за старими цінами. У нас є, наприклад, об’єкти в Празі, Іспанії. І там, і там карантин вже знятий, йдуть продажі, будівництво. Ми бачимо, що попит зберігається, іпотека стала більш доступна, в європейських країнах зменшили початковий внесок по іпотеці. В принципі, за таким же шляхом пішла і Україна. У сегменті нерухомості економ-класу, в якому працює досить багато великих гравців, ситуація буде важкою. Тому що падіння попиту складе 25-30%, і забудовники будуть змушені йти на те, щоб давати якісь непрозорі знижки у вигляді додаткового субсидування процентної ставки або застосовувати інші методи стимулювання попиту.

Якщо дивитися в перспективі останніх 10 років, то прибутковість по нерухомості, по торговим активам перевищила середню прибутковість акцій європейських компаній. Є акції із середньою прибутковістю в 9%, а це 9,2%. А якщо подивитися на акції інвестиційних компаній, які інвестували в нерухомість, то можна побачити результат рівня прибутковості в 16,2% в середньому за останні 10 років.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022