Що таке ДВП і як його роблять

Подивитись всі дописи у розділі: Бізнес. Розміщено: 14.11.2020 в 21:18.
Що таке ДВП і як його роблять

Серед популярних сьогодні будматеріалів помітне місце займає ДВП — це універсальний матеріал, який використовується в будівництві, меблевому виробництві та при інших роботах. Абревіатура його назви розшифровується, як деревоволокниста плита, оскільки виготовляється з волокон дерева шляхом гарячого пресування з додаванням сполучних і інших речовин, що додають готовим виробам необхідні якості. На сучасному будівельному ринку така продукція представлена в широкому розмаїтті видів і марок, переглянути які можна за посиланням https://torgplit.com.ua/plitnye-materialy/dvp/.

Основні види деревоволокнистих плит ДВП
Залежно від способу виробництва, сучасна промисловість випускає деревоволокнисті плитні вироби декількох різновидів. Основним їх класифікаційними параметром вважається щільність, відповідно до якої вони бувають:

 • м’які (LDF) низької щільності (150-350 кг / м3), що мають товщину від 8 до 25 мм;
 • напівтверді (MDF), що відносяться до виробів середньої щільності (близько 850 кг / м3) з товщиною 6-12 мм;
 • тверді (HDF), що мають підвищену щільність 800-1000 кг / м3, а товщина ДВП цього виду буває в межах 2,5-6 мм. Професійною мовою такі вироби, які мають лицьову поверхню, облагороджених пластиком або декоративною плівкою, називаються оргалит;
 • надтверді, що мають щільність не менше 950 кг / м3.

Застосування листового матеріалу ДВП
М’які ЛДФ-плити мають невисоку міцність, підвищену пористість і хороші теплоізоляційні властивості. Вони відрізняються високою екологічністю, випускаються трьох марок (М1, М2 і М3) і використовуються для тепло- і звукоізоляції підлог, стін і покрівлі. За своїми властивостями вони подібні з гіпсокартоном, але мають при цьому меншу вагу і, завдяки високій еластичності, більш зручні при монтажі.
Напівтверді волокнисті листи з деревних відходів використовуються при виробництві:

 • задніх стінок корпусних меблів і днища висувних ящиків в столах і шафах;
 • підкладки для підлогового покриття;
 • різної упаковки.

Аналогом таких плит є МДФ, схожий за складом, але відрізняється відсутністю формальдегідних смол. Сполучною речовиною в ньому виступають природні деревні смоли.
Листи високої щільності HDF використовуються в меблевому виробництві для виготовлення щитових дверей, а також при виконанні будівельних оздоблювальних робіт.

З чого і як роблять ДВП
Основним матеріалом для виробництва ДВП є тріска дерева, відходи деревообробки (стружка і тирса), а також задерев’янілі стебла прядильних рослин (багаття), які піддаються пропарюванню і подрібнення.
Як добавки до отриманої суміші, в залежності від властивостей, які хочуть надати готовому виробу, використовують:

 • смоли синтетичні, що забезпечують потрібну міцність;
 • гідрофобізатори, що вводяться для підвищення вологостійкості — це можуть бути парафін, каніфоль та інші подібні речовини;
 • антисептики, що запобігають гниття матеріалу;
 • сполучні компоненти для досягнення необхідного рівня твердості — як такі часто використовується талловое масло;
 • антипірени, що перешкоджають поширенню процесу горіння.

Листи з деревного волокна без шкоди для структури і експлуатаційних якостей можуть піддаватися фарбуванню або нанесення декоративної штукатурки, що істотно розширює можливості їх застосування для оздоблювальних робіт. Головним недоліком таких виробів є невелика товщина листа і низька опірність поперечним навантаженням, тому монтаж плит з деревних волокон слід виконувати, не залишаючи проміжків між опорною поверхнею і листом.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015