Відновлення зубів: види і методи

Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 24.11.2020 в 7:43.
Відновлення зубів: види і методи

Відновлення зубів необхідне, коли більше половина зуба зруйновано або коли і зовсім необхідно видаляти. Зуб може бути зруйнований в результаті того, що його «з’їв» карієс або через інші причини. Відсутність зубів впливає на здоров’я всього організму, тому в разі зуба пошкодження або повної втрати зубів необхідно звертатись до ортодента для протезування зуба. Краще це робити в спеціалізованій клініці, для прикладу в 32 Dent.

Реставрація — це комплекс стоматологічних процедур для відновлення естетики зубів, їх анатомічної форми і функціональності. Тобто, реставрація — це не тільки косметичні прийоми, які роблять посмішку привабливою, природною. Ця методика — повноцінне лікування, спосіб відновити здоров’я зубів і всієї системи.

Можливості в естетиці:

 • Змінити колір, приховати потемніння, дефекти емалі;
 • Скорегувати форму, замаскувати нахил зуба;
 • Приховати щілини між зубами.

В функціональності:

 • Наростити зруйновану коронкову (видиму) частина зуба;
 • Відновити анатомічну форму: горби і фісури;
 • Виправити наслідки стертості емалі;
 • Закрити вразливі тканини від контакту з агресивним середовищем;
 • Повернути зуб в прикус, повноцінно розподілити жувальну навантаження.
 • Залежно від показань і побажань пацієнта, лікар підбирає відповідний метод.

  Пряма реставрація

  Якщо відновлення зуба проводиться безпосередньо в роті пацієнта, то такий вид реставрації називають прямим. Для неї стоматолог-терапевт використовує фотополімерний композит.
  Як проходить процедура:
  Реставрацію композитом іноді називають нарощуванням. Але нарощування або пломбування, тобто заповнення втраченого об’єму зуба, це тільки один з етапів відновлення.
  Підготувавши поверхню і пошарово наростивши зуб, лікар відтворює естетику. Для цього використовується прозорий композит. Матеріал більш щільного відтінку імітує дентин, а прозорий відтворює вигляд натуральної емалі. За тонку роботу стоматолога-терапевта з формою, кольором і відтінками «емалі», таку реставрацію зазивають художньої.
  Останні етапи — шліфування та полірування. Доктор коригує поверхню з урахуванням прикусу пацієнта, щоб зуб найкращим чином перетирав їжу. Далі доктор згладжує можливі шорсткості, щоб реставрація відчувалася в роті «як рідна».

  Переваги та недоліки прямого методу:
  Швидко: потрібно 1 відвідування.
  Делікатно: потрібна мінімальна обробка, лікар видаляє тільки уражені тканини.
  Міцно: термін служби 5 років.
  Неідеальна естетика: мікроусадка композиту через кілька років зробить край пломби помітним.
  Пряма реставрація: за 1 візит

  Непряма реставрація зубів

  Цю групу методів застосовує інший лікар: стоматолог-ортопед. Він знімає зліпки з щелеп пацієнта, а потім на основі цих зліпків зубний технік виготовить гіпсову модель. Конструкція створюється не прямо в роті пацієнта, а на цій моделі, і лише потім її зафіксують на зуб.

  До непрямих методів можна віднести мостовидний протез і коронки на імплантат, які відновлюють не коронкову частина зуба, а його цілком.
  Всі ці методи є незнімним протезуванням зубів. На консультації стоматолог-ортопед визначить, які види конструкцій підійдуть даному пацієнтові, і допоможе зробити вибір.

  Переваги та недоліки непрямого методу:
  Найкраща естетика: кераміка в точності відтворює переходи відтінків і світлопроникність природної емалі. Відрізнити реставрацію від зуба зможе тільки лікар.
  Ще міцніше: термін служби для тонких вінірів 5 років, інших конструкцій — понад 10 років.
  Точний розрахунок: правильна артикуляція, розподіл навантаження при жуванні — той випадок, коли медицина тісно змикається з фізикою. У зуботехнічній лабораторії є спеціальні прилади, що дозволяють лікарю точно розрахувати оптимальну форму конструкції.
  Довше: потрібно кілька візитів в клініку, щоб зняти зліпки і підготувати поверхню, приміряти протез, встановити його.
  Вище ціна: відновлення непрямим методом коштує приблизно в 3 рази дорожче композитного.
  Непряма реставрація: більше можливостей

  Нові стоматологічні технології дозволяють відновити зуб так, що він не буде відрізнятися від справжнього ні на вигляд, ні по відчуттях пацієнта. Бережіть свою посмішку і вчасно звертайтеся до лікаря, щоб повернути їй красу і здоров’я.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015