Відновлення зубів: види і методи
Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 24.11.2020 в 7:43.Відновлення зубів необхідне, коли більше половина зуба зруйновано або коли і зовсім необхідно видаляти. Зуб може бути зруйнований в результаті того, що його «з’їв» карієс або через інші причини. Відсутність зубів впливає на здоров’я всього організму, тому в разі зуба пошкодження або повної втрати зубів необхідно звертатись до ортодента для протезування зуба. Краще це робити в спеціалізованій клініці, для прикладу в 32 Dent.
Реставрація — це комплекс стоматологічних процедур для відновлення естетики зубів, їх анатомічної форми і функціональності. Тобто, реставрація — це не тільки косметичні прийоми, які роблять посмішку привабливою, природною. Ця методика — повноцінне лікування, спосіб відновити здоров’я зубів і всієї системи.
Можливості в естетиці:
- Змінити колір, приховати потемніння, дефекти емалі;
- Скорегувати форму, замаскувати нахил зуба;
- Приховати щілини між зубами.
В функціональності:
- Наростити зруйновану коронкову (видиму) частина зуба;
- Відновити анатомічну форму: горби і фісури;
- Виправити наслідки стертості емалі;
- Закрити вразливі тканини від контакту з агресивним середовищем;
- Повернути зуб в прикус, повноцінно розподілити жувальну навантаження.
Залежно від показань і побажань пацієнта, лікар підбирає відповідний метод.
Пряма реставрація
Якщо відновлення зуба проводиться безпосередньо в роті пацієнта, то такий вид реставрації називають прямим. Для неї стоматолог-терапевт використовує фотополімерний композит.
Як проходить процедура:
Реставрацію композитом іноді називають нарощуванням. Але нарощування або пломбування, тобто заповнення втраченого об’єму зуба, це тільки один з етапів відновлення.
Підготувавши поверхню і пошарово наростивши зуб, лікар відтворює естетику. Для цього використовується прозорий композит. Матеріал більш щільного відтінку імітує дентин, а прозорий відтворює вигляд натуральної емалі. За тонку роботу стоматолога-терапевта з формою, кольором і відтінками «емалі», таку реставрацію зазивають художньої.
Останні етапи — шліфування та полірування. Доктор коригує поверхню з урахуванням прикусу пацієнта, щоб зуб найкращим чином перетирав їжу. Далі доктор згладжує можливі шорсткості, щоб реставрація відчувалася в роті «як рідна».
Переваги та недоліки прямого методу:
Швидко: потрібно 1 відвідування.
Делікатно: потрібна мінімальна обробка, лікар видаляє тільки уражені тканини.
Міцно: термін служби 5 років.
Неідеальна естетика: мікроусадка композиту через кілька років зробить край пломби помітним.
Пряма реставрація: за 1 візит
Непряма реставрація зубів
Цю групу методів застосовує інший лікар: стоматолог-ортопед. Він знімає зліпки з щелеп пацієнта, а потім на основі цих зліпків зубний технік виготовить гіпсову модель. Конструкція створюється не прямо в роті пацієнта, а на цій моделі, і лише потім її зафіксують на зуб.
До непрямих методів можна віднести мостовидний протез і коронки на імплантат, які відновлюють не коронкову частина зуба, а його цілком.
Всі ці методи є незнімним протезуванням зубів. На консультації стоматолог-ортопед визначить, які види конструкцій підійдуть даному пацієнтові, і допоможе зробити вибір.
Переваги та недоліки непрямого методу:
Найкраща естетика: кераміка в точності відтворює переходи відтінків і світлопроникність природної емалі. Відрізнити реставрацію від зуба зможе тільки лікар.
Ще міцніше: термін служби для тонких вінірів 5 років, інших конструкцій — понад 10 років.
Точний розрахунок: правильна артикуляція, розподіл навантаження при жуванні — той випадок, коли медицина тісно змикається з фізикою. У зуботехнічній лабораторії є спеціальні прилади, що дозволяють лікарю точно розрахувати оптимальну форму конструкції.
Довше: потрібно кілька візитів в клініку, щоб зняти зліпки і підготувати поверхню, приміряти протез, встановити його.
Вище ціна: відновлення непрямим методом коштує приблизно в 3 рази дорожче композитного.
Непряма реставрація: більше можливостей
Нові стоматологічні технології дозволяють відновити зуб так, що він не буде відрізнятися від справжнього ні на вигляд, ні по відчуттях пацієнта. Бережіть свою посмішку і вчасно звертайтеся до лікаря, щоб повернути їй красу і здоров’я.