Євросоюз офіційно визнав українські COVID-сертифікати

Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 19.08.2021 в 12:57.
Євросоюз офіційно визнав українські COVID-сертифікати

Тепер українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень.
Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку «Дія» відповідають європейським. Тепер українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які введені через пандемію коронавируса. Про це повідомляє ПРСС-служба МОЗ України.

У Єврокомісії підтвердили, що офіційно визнали COVID-сертифікати, видані Україною, Північної Македонією і Туреччиною. Визнання сертифікатів є взаємним.

— Це означає, що країни будуть підключені до системи ЄС і що COVID-сертифікати, видані Північної Македонією, Туреччиною і Україною, будуть прийматися в ЄС з 20 серпня на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС, — повідомила прес-служба Єврокомісії.

20 серпня на брифінгу представники Мінцифри, МОЗ та ЄС розкажуть про проект, його технічної частини, як все буде працювати і коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами в «Дія».

Раніше глава Мінцифри Михайло Федоров повідомляв, що цифровий COVID-сертифікат в додатку «Дія» успішно пройшов технічне оцінювання в Європейському Союзі.

17 серпня Міністерство цифровий трансформації запустило тестування цифрових сертифікатів вакцинації проти Covid-19 в додатку «Дія» для операційної системи Android.

ДОВІДКА

COVID-сертифікат — це документ, що підтверджує вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Сертифікат з’явиться поруч з іншими цифровими документами в додатку «Дія». Документ видаватимуть при одному з трьох умов:
якщо ви отримали дві дози вакцини від COVID-19 (термін дії захисту складе 180 днів для отримання довідки, затвердженого країною формату);
якщо у вас є негативний ПЛР-тест (термін дії — 72 години з моменту взяття зразка);
якщо ви перехворіли COVID-19 і ці дані внесені в електронну систему охорони здоров’я (термін дії — 180 днів з моменту отримання лабораторного підтвердження).
У сертифікаті будуть вказані такі дані: ім’я та прізвище власника власниці; Серія та номер паспорта; дані про лікаря, який вносив відомості про вакцинацію, хвороби або тесту на коронавірус. COVID-сертифікат буде як в електронній, так і в паперовій формі.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022