Осушувач повітря для квартири: що це таке, як вибрати

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 23.11.2021 в 7:43.
Осушувач повітря для квартири: що це таке, як вибрати

Умови проживання у квартирах із підвищеною вологістю повітря значно погіршуються. Це загрожує появою небезпечних для здоров’я грибка та плісняви. Уникнути негативних наслідків можна шляхом купівлі осушувача повітря, спеціалізованого приладу, який сприятиме створенню комфортного мікроклімату в приміщенні. Якщо ви плануєте купити осушувач повітря в Львові то варто дочитати дану статтю до кінця щоб дізнатись про види та особливості осушувачів повітря.

Осушувачі повітря та їх призначення

Підвищену вологість можуть спровокувати різні чинники. Подібне трапляється у квартирах, де під час встановлення склопакетів не дотримувались будівельних стандартів. Серед інших причин можна назвати погану тепло- та гідроізоляцію, проблеми у роботі вентиляційної системи.
Осушувач є унікальним приладом, що сприяє зниженню та підтримці оптимального рівня вологості у житлових кімнатах. Основна відмінність між промисловими та побутовими, які використовуються у квартирах, моделями полягає у продуктивності. Під продуктивністю мається на увазі обсяг перероблюваного за певний часовий інтервал повітря. У квартирах застосовують пристрої, здатні поглинати до 50 літрів вологи на добу. Повітря при цьому очищається від токсичних мікрочасток.
Принцип роботи осушувачів полягає у втягуванні вологого повітря, його обробці та видаленні надмірної кількості вологи. Назад він виходить сухим.

Класифікація осушувачів

Осушувачі повітря бувають трьох типів:

  • Адсорбційні
  • Конденсаційними
  • З асиміляцією.

За способом встановлення пристрою із цієї серії поділяють на:

  • підлогові;
  • настінні;
  • універсальні;
  • приховані.

Адсорбційні осушувачі
Адсорбційні осушувачі містять сорбент, що поглинає надмірну вологу, і повітря, що осушує в кімнаті. Головний недолік таких приладів полягає у необхідності частої зміни адсорбенту.

Конденсаційні осушувачі
Конденсаційні модифікації функціонують за принципом конденсації водяної пари. Майже всі побутові різновиди осушувачів працюють на кшталт кондиціонерів. Їх конструкція передбачає наявність «теплого» та «холодного» радіаторів (випарника та конденсатора).
При попаданні повітря у випарник відбувається його охолодження. Завдяки цьому виконується конденсація, після чого він накопичується у спеціальній ємності, звідки потрібно весь час зливати воду. Нехтування цією рекомендацією може призвести до автоматичного вимкнення приладу. Існують модифікації з виходом, до якого приєднують трубку для відведення вологи на вулицю, або в каналізацію.

Осушувачі з асиміляцією
Моделі з асиміляцією функціонують за принципом обміну повітряними масами між кімнатою та вулицею. Вони виводять зволожене повітря з приміщення, а назад втягують свіже. Завдяки такій циркуляції вологість у кімнаті знижується. Мінуси таких пристроїв полягають у значних теплових втратах, що йдуть на вулицю. Вони не здатні виконувати своє призначення в умовах дощової та сирої погоди.

На етапі вибору осушувача повітря для квартири потрібно спочатку визначитися з його типом. Продуктивність можна переглянути в характеристиках пристрою. Якщо придбати недостатньо потужну модель – це призведе до того, що осушувачу доведеться працювати без перерви, він швидко вичерпає свій ресурс. Що ж до рівня шуму, то рекомендоване значення має становити трохи більше 45 Дб. Віддавайте перевагу моделям із високим ККД, які споживають мінімальну кількість електрики.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022