Як заробити гроші під час війни?

Подивитись всі дописи у розділі: Фінанси. Розміщено: 12.05.2022 в 14:55.
Як заробити гроші під час війни?

Військові дії в Україні завдали серйозних збитків не лише економіці країни, а й фінансовому благополуччю простих громадян. Величезна кількість компаній та підприємств змушені були обмежити або зовсім призупинити свою роботу через обстріли, труднощі з логістикою, порушення в роботі бізнес-процесів.
За даними ООН, за місяць бойових дій кожен 10-й українець виїхав за межі країни. Як вижити тим, хто лишився? Де знайти роботу та які спеціальності найбільш затребувані у нинішній ситуації?

Онлайн казино на гроші

Через тиждень після початку бойових дій близько 50% усіх компаній України повністю закрилися, а більша частина з тих, що залишилася, — тимчасово призупинила свою діяльність. Таку інформацію було опубліковано за результатами опитування Європейської Бізнес Асоціації. При цьому більшість бізнесменів виплатила своїм співробітникам зарплату в повному обсязі, а близько 28% зробили це ще й з додатковими виплатами.
Згідно з офіційними даними, найменше постраждала IT-галузь. Частину персоналу компаній, що працюють у цій сфері, перевели на віддалення у безпечному місці. Близько 75% айтішників працюють у колишньому режимі і тому зіграти в ігрові автомати на гроші навіть під час війни не є проблемою. Також відбувається відновлення ринку замовлень на ІТ-послуги. Хоча його падіння на 90% у перші дні відіграти ще не вдалося.
Загальна тенденція на ринку праці така: кількість нових вакансій упала в кілька разів, порівняно з довоєнною ситуацією. Та й претендентів теж поменшало, особливо в містах та селах, де йде активне протистояння агресії.

Як заробити під час війни?

Військовий час, звичайно, змінює ринок праці, проте шляхи заробітку все ж таки є. За наявності фінансової «подушки безпеки» доцільно подумати про інвестиції. Оптимальним вибором у таких умовах буде криптовалюта. Тим більше, що зараз ринок поступово пішов у зріст. Можна завести гроші на біржу для трейдингу та заробляти на купівлі/продажу крипти. Однак цим слід займатися лише у тому випадку, якщо є розуміння процесів його функціонування. Зручність інвестицій у віртуальні активи полягає в тому, що з криптою можна легко перетнути кордон і вивести гроші у фіат в іншій країні.

Окрім інвестицій, кожна людина може працевлаштуватися. В даний час на ринку праці найбільш потрібні такі спеціальності:

  • водії;
  • продавці;
  • механіки;
  • медичний персонал;
  • фармацевти;
  • касири;
  • оператори АЗС;
  • охоронці;
  • пекарі.

Особливо це стосується локацій, де йдуть бойові дії, тому що багато співробітників виїхали з них. У таких містах пошук працівників ведеться поряд з місцем потенційної роботи, щоб людина могла безпечно пересуватися.

Для пошуку вільної вакансії можна звернутися до волонтерів або промоніторити місцеві групи в месенджерах — часто з’являються оголошення про необхідність конкретних фахівців. На територіях, де немає бойових дій, рекомендується звернутися до Державного центру зайнятості та стати на облік для пошуку місця працевлаштування.

Для чоловіків джерелом доходу може стати робота у територіальній обороні чи військкоматі. Це стосується таких спеціальностей, як водій, кухар чи працівник їдальні.

IT-спеціальності на поточний час – це найшвидший спосіб заробити гроші. Які навички потрібні у цій сфері?

Знання іноземних мов. На сервісах фріланс багато пропозицій, орієнтованих на іноземну аудиторію — країни ЄС, Америка. Це пов’язано з тим, що підприємці намагаються вийти на міжнародний ринок через неможливість працювати українською. Тому знання польської, турецької, англійської, чеської мови допоможе знайти роботу перекладачам.
Знання мов програмування. Також затребуваний напрямок, тому що звільнилися вакансії через переїзд програмістів або їх неможливість працювати в даний момент.
Вміння створювати мобільні програми. Фахівці, які працюють у цьому напрямі, стали вимагатися дедалі частіше через переведення певної кількості бізнесу в область e-commerce.
Менеджери з продажу. Багато бізнесменів намагаються вийти на міжнародний ринок, тому продажники потрібні зі знанням англійської мови та досвідом роботи. Хоча є пропозиції з навчанням.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022