Байден на Генасамблеї ООН обрушився на Росію з різкою критикою

Подивитись всі дописи у розділі: Америка. Розміщено: 21.09.2022 в 18:24.
Байден на Генасамблеї ООН обрушився на Росію з різкою критикою

Президент США Джо Байден під час виступу на Генасамблеї ООН у середу, 21 вересня, засудив повномасштабну війну Росії проти України і нагадав, що країна-агресор порушила статут ООН.

На початку своєї промови Байден нагадав, що постійний член Ради безпеки ООН вдерся в сусідню країну і «спробував стерти суверенну державу з мапи світу».

Байден назвав війну в Україні жорстокою та непотрібною і заявив, що її розв’язала одна людина — Володимир Путін, який «безсовісно порушив» основні пункти статуту ООН. Глава Білого дому нагадав, що країні-агресору ніхто не загрожував і ніхто, окрім Росії, не прагнув війни. Він наголосив, що ціль російської війни — знищити право України на існування як народу та нації, що «має змусити вашу кров холонути, де б ви не жили». Байден згадав про атаки Росії на школи, вокзали, лікарні, центри української історії та культури, а також про нещодавно виявлене місце масового поховання в Ізюмі Харківської області.

«Президент Путін виступив з відкритими ядерними погрозами Європі і бездумно знехтував зобов’язаннями акту про нерозповсюдження [ядерної зброї]. Тепер Росія закликає більше солдатів приєднатися до боротьби, а Кремль організовує фіктивний референдум, щоб спробувати анексувати частини України — вкрай суттєве порушення статуту ООН», — сказав Байден.

Він також зазначив, що якщо такі країни, як Росія, «можуть без наслідків переслідувати свої імперські амбіції, ми ставимо під загрозу все, за що виступає ця інституція [ООН]». За його словами, організації час стати «інклюзивнішою» і збільшити кількість як постійних, так і не постійних представників Ради безпеки, а членам Ради безпеки варто утримуватися від застосування права вето.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022