Укренерго: Віялові відключення продовжуватимуться, українців просять економити електроенергію

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 21.10.2022 в 8:03.
Укренерго: Віялові відключення продовжуватимуться, українців просять економити електроенергію

В Україні можливе подальше відключення електроенергії. Світло вимикати можуть по всіх областях. Українців закликають максимально знизити споживання електроенергії та вимикати у певний час усі непотрібні електроприлади. Про це повідомляє прес-служба Укренерго.

— На всіх чекає ще один непростий день (21 жовтня) — тимчасові обмеження енергоспоживання будуть можливі по всій Україні. У яких областях – повідомимо завтра вранці. Будь ласка, тримайте телефони зарядженими та передавайте інформацію тим, хто не користується соцмережами, — заявили в компанії.

Як зазначили в Укренерго, про відключення світла у своєму регіоні українці можуть дізнатися на сайті місцевих операторів системи розподілу електроенергії. Список сайтів операторів по регіонах можна переглянути за цим посиланням.

В ефірі національного телемарафону голова правління Національної енергетичної компанії Укренерго Володимир Кудрицький заявив, що практика відключення світла приносить плоди. Він закликав українців продовжувати економити електроенергію.

— Графіки відключення, які, на жаль, довелося запровадити через дефіцит потужностей в енергосистемі, були ефективні. Це контрольований інструмент стабілізації енергосистеми. Після масштабних руйнувань енергосистема потребує відновлення. Протягом цього періоду слід очікувати на такі заходи, як обмеження споживання, — зазначив Кудрицький.

За його словами, для відновлення мереж у початковий стан потрібні не дні, навіть не тижні. Але для того, щоб відновити запас міцності енергосистеми України, потрібно кілька тижнів.

— Але, на жаль, добровільні обмеження у споживанні виявилися поки що недостатніми, внаслідок чого ми змушені були застосувати обмеження деякими підприємствами та застосувати графіки аварійних відключень для громадян, — додав він.

Заощаджувати електроенергію закликають українців з усіх областей. Крім того, варто бути готовими до відключення світла, як мінімум, до кінця тижня. В Укренерго обіцяють, що відключення буде не більше 4 годин для кожного споживача, а з графіком можна ознайомитись на сайтах обленерго.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022