Чим шкодить Угорщині Орбан своїм залицянням до Кремля

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 24.11.2023 в 6:48.
Чим шкодить Угорщині Орбан своїм залицянням до Кремля

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив свої обурення та загрози у листі до голови Європейської Ради Шарля Мішеля. У цьому листі він погрожував заблокувати будь-яке рішення щодо надання допомоги Україні та розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу.

Риторика з боку офіційного Будапешта розчарувала Україну, зокрема після зустрічі Орбана з диктатором Володимиром Путіним у Пекіні 17 жовтня. Попередні переговори між Угорщиною та Україною на урядовому рівні обіцяли позитивні результати, але заяви Будапешта зараз викликають занепокоєння.

Аналітики Центру стратегічних комунікацій вважають, що підтримка Кремлю не буде корисною для Угорщини, а навпаки, ізолює її від європейської спільноти. Зазначається, що Україна отримала підтримку виконання рекомендацій для початку переговорів про вступ до ЄС від Європейської комісії та голови Європейської Ради. Тому Будапешту слід врахувати цю позицію, а не піддаватися впливу Москви.

Україна продовжує реформувати законодавство з захисту національних меншин, відповідно до рекомендацій Єврокомісії та Венеціанської комісії. Це охоплює всі меншини, без надання окремих пільг угорській нацменшині.

«Україна розраховує на підтримку своїх євроінтеграційних прагнень всіма країнами європейської спільноти і вважає шантаж і погрози з боку окремих країн неприйнятними», — заявили у Центрі стратегічних комунікацій.

Конфлікт Орбана та керівництва Єврокомісії
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вирішив перешкодити початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу, переконуючи, що Україна не готова до такого кроку. Його заяви прогнозують «серйозні політичні баталії» в ЄС.

Угорщина виступає проти багатьох ініціатив Євросоюзу на підтримку України проти агресії Москви та отримує значну частину енергоресурсів із Росії. Країна розвиває тісні зв’язки з Росією, що визначає її як потенційного противника вступу України до Євросоюзу, що потребує єднаної підтримки всіх 27 країн блоку.

Нещодавно прем’єр-міністр Угорщини порівняв членство країни в Європейському Союзі із понад 40-річною радянською окупацією, звинувативши ЄС в бажанні позбавити Угорщину ідентичності через нав’язування ліберальної демократії, яку, за його словами, відкидають угорці.

23 листопада стало відомо, що Євросоюз намагається подолати вето Угорщини на допомогу Україні, затвердивши авансові платежі Будапешту в розмірі 900 мільйонів євро (1 мільярд доларів). Одночасно Єврокомісія заморозила участь Угорщини в програмі постпандемічного економічного стимулювання через занепокоєння щодо корупції та порушення демократичних стандартів за часів прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Нещодавно в Пекіні Віктор Орбан зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, назвавши війну в Україні «військовою операцією».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022