Артилерія РФ зазнала значних втрат, запаси вичерпані, — Newsweek

Подивитись всі дописи у розділі: Війна України з росією. Розміщено: 24.11.2023 в 6:57.
Артилерія РФ зазнала значних втрат, запаси вичерпані, — Newsweek

Очевидна перевага ЗСУ в артилерійській війні є особливою гордістю української влади. Військові полюють за російськими великокаліберними гарматами, реактивними системами залпового вогню.

Про це пише Newsweek, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Фокус.

Росія зазнає дуже великих втрат артилерії на фронті в Україні, що сильно виснажує її Збройні сили. Заявлені Києвом дані про втрати російської техніки демонструють ентузіазм, з яким артилерія ЗСУ і групи безпілотників полюють на російські великокаліберні знаряддя, реактивні системи залпового вогню (РСЗВ).

Зазначається, що з вересня по листопад 2023 року Україна заявила, що знищила 2272 артилерійських знаряддя і ще 167 РСЗВ. За аналогічний період 2022 року цей показник становив 789 артилерійських знарядь і 108 РСЗВ.

Як розповів журналістам колишній офіцер СБУ, а нині радник комітету українського парламенту з національної безпеки, Іван Ступак, це дійсно дуже велика проблема для РФ

«Останні п’ять місяців Росія дуже активно використовує артилерію старого зразка. Не пізньої радянської епохи, а середини 50-х-середини 60-х років», — сказав він.

За його словами, такі знаряддя стріляють на дуже коротку дистанцію, однак у ЗС РФ немає іншого вибору, окрім як використовувати їх.

«Запаси російської артилерії повністю вичерпані», — сказав Ступак.

Однак Ступак заявив, що для перемоги потрібно набагато більше боєприпасів, з чим Україна має проблеми.

«Багато проблем із доставкою артилерійських снарядів із європейських країн… нам обіцяли близько 1 мільйона снарядів, але досі у нас є тільки близько 300 тисяч», — сказав він.

Водночас за словами Ступака, у РФ є мільйон снарядів із КНДР та Ірану.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022