Країни Балтії відмовилися брати участь у саміті ОБСЄ через присутність Лаврова

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 28.11.2023 в 16:33.
Країни Балтії відмовилися брати участь у саміті ОБСЄ через присутність Лаврова

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви вирішили не бути присутніми на Раді міністрів ОБСЄ в Скоп’є, що відбудеться 30 листопада, через участь у засіданні глави російського МЗС Сергія Лаврова. Про це йдеться у спільній заяві трьох країн у вівторок, 28 листопада.

Країни шкодують, що Лаврову дозволили брати участь у 30-й сесії глав МЗС ОБСЄ в Північній Македонії, оскільки це дасть Росії «ще одну можливість для пропаганди».

Присутність російського політика на зустрічі може легітимізувати країну-агресора як «повноправного члена спільноти вільних націй», применшити її жорстокі злочини в Україні та порушення принципів ОБСЄ, наголосили країни.

«Ми, міністри Естонії, Латвії та Литви, не братимемо участі в цьому і не будемо розділяти відповідальність за наслідки, які це створить», — ідеться в заяві.

Раніше 28 листопада в МЗС України заявили, що Дмитро Кулеба не братиме участі в міністерському засіданні ОБСЄ через присутність на саміті Сергія Лаврова.

Болгарія підтвердила, що дозволила відкрити свій повітряний простір для літака, на борту якого буде російська делегація на чолі з Лавровим.

До цього Росія і Білорусь заблокували кандидатуру Естонії на головування в ОБСЄ у 2024 році. Це питання також буде винесено на зустріч ОБСЄ, яка відбудеться у Скоп’є з 30 листопада по 1 грудня. На саміті зберуться представники 57 країн.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022