Представники ТЦК почали обходити квартири для вручення повісток

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 18.12.2023 в 10:03.
Представники ТЦК почали обходити квартири для вручення повісток

У Полтаві співробітники ТЦК спільно з поліцією обходять квартири для вручення повісток.

Про це в ефірі Українського радіо «Полтава» розповів речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін, пише Суспільне. Він вказав, що вручення мобілізаційних повісток за місцем проживання – не новий спосіб оповіщення військовозобов’язаних і не наслідки посилення мобілізації. В такому режимі ТЦК та СП працювали з лютого 2022-го року. Але цього разу вони працюють із поліцією.

«Це основний спосіб оповіщення, тому що в ТЦК є дані про військовозобов’язаних і один з пунктів – це його адреса проживання. У випадку мобілізації якраз за цією адресою працівники ТЦК прибувають і сповіщають його, що він повинен прийти до ТЦК і уточнити свої дані, а у випадку необхідності – бути призваним», — розповів речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Щодо змін в адресному оповіщенні громадян, то тепер представники поліції ходять разом з працівниками ТЦК, сказав Істомін.

«Якщо громадянин порушує правила військового обліку вже не вперше, то він може бути доставлений примусово, тому що в ТЦК немає функцій примусового доставлення, а в поліції є. Також наявність поліції дає знати громадянам, що заходи та дії ТЦК є абсолютно законними. Прибирається той фактор, що громадяни вигадують якусь незаконність в законних діях. Як було раніше? Він (військовозобов’язаний-ред.) порушує правила військового обліку, не з’являється за повісткою, його дані передаються в поліцію і далі ідуть розшукові заходи. Тепер розшукових заходів можна уникнути, тому що ось він є і його не потрібно шукати». — продовжив Роман Істомін.

Спеціальних місць, в яких працівники ТЦК мають проводити оповіщення громадян, немає, вони не передбачені в законодавстві. Тому це може бути адресне сповіщення (за місцем проживання) та у громадських місцях.

«Сповіщення у громадських місцях – це більше вимушений захід, тому що легше підготувати повістку, прибути за адресою і там її вручити. Але не всі виконують правила військового обліку і проживають за тією адресою, яку вони востаннє подавали у ТЦК. А він повинен протягом 7 днів повідомити про зміну адреси проживання. Тому виникла потреба сповіщення у громадських місцях, на блокпостах. Якщо казати про спортзали, тренажерні зали, вони є нічим іншим, як громадським місцем, тому представники ТЦК абсолютно законно туди заходять і там працюють», — зазначив речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Роман Істомін розповів і про особливості вручення повісток за місцем проживання військовозобов’язаних.

«Повертаючись до поняття посилення мобілізації, одним з пунктів було визначено саме в Полтаві, що представники ОСББ надають доступ до під’їздів. Представники ТЦК заходять в під’їзд, стукають у квартиру і вже спілкуються з громадянином. Ми не кажемо зараз в жодному разі про видачу повістки, як про видачу так званої бойової повістки. Лише для прибуття в ТЦК», — додав Роман Істомін.

Тим часом, на Ставці Верховного Головнокомандувача було узгоджено питання демобілізації військовослужбовців-строковиків, термін служби яких вже закінчився.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022