Аналітики проаналізували погрози путіна Фінляндії і НАТО

Подивитись всі дописи у розділі: Огляд преси. Розміщено: 18.12.2023 в 10:14.
Аналітики проаналізували погрози путіна Фінляндії і НАТО

Аналітики американського Інституту вивчення війни проаналізувли інтерв’ю російського диктатора володимир путіна та його погрози Фінляндії і НАТО, водночас нібито маючи на меті відкинути занепокоєння щодо загрози, яку росія становить для НАТО.

Про це йдеться у новому звіті ISW.

«Заяви путіна свідчать про те, що він продовжує вірити в те, що Захід слабшає по відношенню до росії протягом останніх двох десятиліть – цю точку зору путін висловлює принаймні з 2014 року. Раніше ISW заявляв, що путін почав повномасштабне вторгнення в Україну частково тому, що вважав НАТО слабким, а не тому, що Кремль відчував військову загрозу з боку НАТО», – кажуть аналітики.

Російський диктатор поважає лише військову силу, яку, на його думку, Сполучені Штати і НАТО не будуть використовувати для захисту України, зазначають експерти. Можливо, він очікує, що підтримка України Заходом зазнає краху.

«Запевнення путіна у його мирних намірах щодо НАТО звучать порожньо в контексті погроз, які він і кремлівські експерти останнім часом висувають на адресу країн-членів НАТО… Ці погрози є частиною давніх наративів росії про атаку на НАТО, які передували заявці Фінляндії і її прийняттю в альянс 4 квітня. Безсумнівно, заяви російських експертів не становлять військової загрози для країн НАТО, але вони є важливим контекстом для нібито намагань путіна заспокоїти ситуацію під час його інтерв’ю 17 грудня», – пишуть аналітики.

Заяви путіна про те, що рф не зацікавлена у вторгненні в НАТО, дуже схожі на наполегливі твердження Кремля наприкінці 2021-го і на початку 2022 року напередодні повномасштабного вторгнення. Тоді він заявляв, що росія не має наміру вторгатися в Україну.

«Це інтерв’ю, ймовірно, було навмисною спробою Кремля спотворити російську військову загрозу як уявну і штучну вигадку НАТО. путін прагне послабити НАТО протягом двох десятиліть і постійно вимагає змін в альянсі, які означало б його розпад. 17 грудня путін заявив, що росія не має жодних «територіальних суперечок» із країнами НАТО, щоб замаскувати свою фактичну довгострокову мету: послабити єдність Заходу і змусити НАТО відмовитися від своїх основних принципів, таких як «Політика відкритих дверей», яка дозволяє альянсу на власний розсуд приймати нових членів і закріплена в Хартії НАТО», – йдеться у звіті.

«Риторика Кремля про його ворожі наміри щодо НАТО в поєднанні з потенційними майбутніми військовими можливостями росії в разі її перемоги в Україні створює серйозну – і дорогу – загрозу безпеці Заходу. Якби росія змогла досягти своєї заявленої максималістської мети повної капітуляції України, що, ймовірно, призвело б до російської військової окупації України, росія могла б розгорнути сили аж до кордону НАТО від Чорного моря до Північного Льодовитого океану», – наголошують в ISW.

Аналітики також нагадали своє попередження, що раптовий зрив західної допомоги, «ймовірно, рано чи пізно призведе до краху здатності України стримувати російську армію».

«Враховуючи продемонстровані росією ворожі наміри щодо НАТО і її потенційні військові можливості вздовж майже всього східного кордону НАТО, Захід буде змушений готуватися до захисту від можливих дій росії проти НАТО. Вартість цих оборонних заходів буде астрономічною і, ймовірно, супроводжуватиметься періодом дуже високого ризику. Підтримка України пропонує Заходу найкращу можливість уникнути цих витрат і розширення російської загрози», – зазначається у звіті.

14 грудня президент росії володимир путін провів свою щорічну пресконференцію. Цього разу в залі на екранах показували питання до путіна, низка з яких стосувалася «незручних» пунктів про війну проти України.

Під час свого інтерв’ю російський диктатор володимир путін накинувся на Фінляндію з погрозами через вступ країни до НАТО. Він стверджує, що рф направить війська до кордону з країною.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022