ЄС може позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити €50 млрд для України, — FT

Подивитись всі дописи у розділі: Огляд преси. Розміщено: 18.12.2023 в 10:16.
ЄС може позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити €50 млрд для України, — FT

Країни-члени ЄС розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу під час ухвалення рішення про надання Україні пакета допомоги на суму 50 мільярдів євро у 2024-2027 роках.

Як зазначається, деякі чиновники у Брюсселі пропонують застосувати процедуру покарання за статтею 7 договору про Європейський Союз 2007 року за порушення верховенства закону, що може призвести до припинення права голосу.

Орбан і його соратники неодноразово заявляли, що схвалення допомоги Україні не пов’язане з фінансуванням Угорщини з боку ЄС. Але в п’ятницю, 15 грудня, на саміті ЄС угорський прем’єр назвав свою ціну: виплата решти 20 мільярдів євро від ЄС.

Орбан також зазначив, що він все ще «має 75 можливостей» заблокувати процес вступу України до ЄС, оскільки кожен етап вимагає одностайного схвалення членів ЄС.

Такий крок ЄС може заблокувати будь-яка інша держава-член, але зміна уряду в Польщі означає, що Угорщина більше не має гарантованого захисника. Проте багато країн нервуються з приводу використання того, що фактично є найбільшою зброєю ЄС проти держави-члена.

За словами чиновників, пріоритет у тому, щоб переконати Орбана, ясно пояснивши те, що вони назвали «повними витратами» його ізоляції. Якщо це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду про допомогу Україні кожен окремо, хоча на це знадобиться час і це буде лише короткостроковим рішенням.

«Можливо, Угорщина може створити більше проблем, — сказав високопосадовець ЄС, який був присутній на саміті в Брюсселі минулого тижня. — Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але, зрештою, Угорщина не зможе перешкодити нам надати гроші Україні».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022