Орбан відмовився назвати війною вторгнення Росії в Україну

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 21.12.2023 в 14:53.
Орбан відмовився назвати війною вторгнення Росії в Україну

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовився називати «війною» повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке спричинило сотні тисяч жертв.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

«Це військова операція», — заявив Орбан журналістам на щорічній прес-конференції у Будапешті, використовуючи термінологію президента Росії Володимира Путіна.

За його словами, між двома країнами не було оголошення війни. «Коли Росія оголосить війну, тоді буде війна», — сказав він.

«Ми маємо бути щасливими, що не буде оголошення війни, тому що тоді буде загальна мобілізація в Росії, — сказав Орбан. — Я нікому цього не бажаю».

Друг Путіна
Прем’єр Угорщини Віктор Орбан посідає відверто проросійську позицію. Він часто робить заяви щодо дискредитації України. У жовтні він зустрічався з Путіним у Пекіні, ставши першим лідером ЄС, який зробив це після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна воєнні злочини в Україні.

Угорщина є єдиною європейською країною, яку українці вважають ворожою. За даними опитування Соціологічної групи «Рейтинг», Угорщина у 2022 році перейшла для українців до категорії ворожих країн.

За даними британської розвідки, середній діапазон оцінок втрат російської армії з початку вторгнення в Україну становить 320 тисяч людей убитими та пораненими. Проте точної цифри не знають навіть у Москві.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявила, що на 21 листопада 2023 року кількість жертв серед цивільного населення перевищила 10 тисяч. Водночас в ООН вважають, що реальна кількість втрат серед цивільних значно вища за озвучену.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022