Блокування банківських карток без попередження

Подивитись всі дописи у розділі: Фінанси. Розміщено: 24.12.2023 в 14:41.
Блокування банківських карток без попередження

В Україні банки без попередження можуть блокувати рахунки фізосіб у випадку виявлення підозрілих фінансових операцій. Система фінансового моніторингу працює автоматично і певні операції може визнати потенційно ризикованими.

Зазначається, що усі українські банки можуть здійснювати блокування рахунків через порушення правил фінансового моніторингу, і навіть у випадку, якщо клієнт не усвідомлював порушення, банк автоматично проводить перевірку транзакцій, визначаючи їх як «ризиковані».

Банки, які порушують правила фінансового моніторингу, підлягають штрафам, що зумовлює їхню зобов’язаність систематично перевіряти транзакції.

Причинами блокування карт може бути навіть обмін криптовалюти та отримання коштів з рахунку, який раніше використовували шахраї. Банки також можуть блокувати будь-яку «нетипову» операцію, таку як великі готівкові зняття. Особливо велику увагу приділяють операціям, пов’язаним із політично значущими особами.

Карту можуть заблокувати за неоновлені або неправдиві дані, а також в разі наявності арешту виконавчою службою або невідповідності походження коштів фізичної особи. Важливо звертати увагу на такі аспекти блокування:

Зняття великої суми готівки в регіоні, де клієнт зазвичай не перебуває;
Здійснення великих онлайн-покупок, особливо вночі;
Отримання та виведення готівки з картки великою сумою;
Операції з криптовалютою або іншими віртуальними активами на суму понад 30 тис. гривень;
Транзакції на суму 400 тис. гривень і більше.
Повідомлялось, що ПриватБанк припинив виплачувати державі суми, що були витрачені на його докапіталізацію під час націоналізації (загалом 155 млрд грн). Оскільки банк отримав максимальні прибутки, що дозволили повернути борги державі як акціонеру банку.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022