Ігнат прокоментував можливість отримання F-16 до кінця року

Подивитись всі дописи у розділі: Війна України з росією. Розміщено: 25.12.2023 в 15:10.
Ігнат прокоментував можливість отримання F-16 до кінця року

Україна отримає винищувачі F-16 після підготовки інфраструктури та навчання пілотів

Передача винищувачів F-16 Україні відбуватиметься лише після підготовки інфраструктури, навчання льотчиків та інженерно-авіаційного складу, попри готовність до передачі першої партії літаків. Про це повідомив в ефірі Радіо Свобода речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає УНН.

В Інституті вивчення війни (ISW) повідомляли, що Україна нібито може отримати першу партію F-16 вже до кінця цього року.

На запитання, чи дійсно Україна може отримати першу партію F-16 до кінця року, Ігнат відповів: «Я рідко використовую західних аналітиків як джерело інформації, тому що вони інколи дають дуже сумнівні речі. Відбулася телефонна розмова керівників держав: України та Нідерландів, де було оголошено, що перша партія може бути доставлена, воно є в готовності, процес триває. Який сенс доставляти літаки сюди, щоби вони тут стояли під прицілом ворога? Треба дочекатися, щоб усе на 100% було готове: інфраструктура, льотчики, які зараз проходять навчання з інструкторами, а також інженерно-авіаційний склад. Це одне з основного, що потрібно для того, щоб завершити процес підготовки, і взагалі усього».

За його словами, авіаційне озброєння, що застосовується F-16, потребує особливих вмінь та знань. Їх на тренуваннях отримують інженери.

«Інженери будуть не лише обслуговувати літаки, а й займатися озброєнням. Ми ж літак беремо, щоб воювати на ньому, а не щоб він стояв. Авіаційне озброєння потребує теж відповідних знань, для того, щоб налаштовувати й завдавати ним ударів», — зазначив Ігнат.

Доповнення
Президент України Володимир Зеленський повідомляв, що уряд Нідерландів ухвалив рішення розпочати підготовку перших 18 літаків F-16 для доставки в Україну.
Юрій Ігнат зазначав, що західні партнери мають передати Україні низку літаків F-16. Проте перед використанням, їх потрібно буде модернізувати, щоб вони складали гідну конкуренцію авіації рф.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022