Скількома ракетами одночасно Росія може вдарити по Україні – думка експерта

Подивитись всі дописи у розділі: Точка зору. Розміщено: 29.12.2023 в 7:37.
Скількома ракетами одночасно Росія може вдарити по Україні – думка експерта

Складні логістичні виклики піддають сумніву можливість російських сил виконати більше сотні ракетних запусків під час одного повітряного нападу.

Під час одної повітряної атаки росіяни здатні запускати щонайбільше 100-120 ракет. На більше вони логістично й технічно не здатні.

Про це розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі «Еспресо».

«Запас ракет і «Шахедів» ворога не забезпечує можливість логістичної доставлення до намічених цілей. Чи є у росіян цих 850-900 ракет, чи нема, але за один пуск вони здатні пускати до 100-120 ракет. Перезапустися і через добу-дві запустити таку ж саму хвилю вони логістично й технічно не здатні, нема у них такої можливості», – розповів Криволап.

За словами експерта, росіяни мають ракети Х-101, Х-555, які можуть дістати до України. Також є «Калібри», які можуть запускати чи з Каспію, чи з Чорного моря. Крім того, у противника є вздовж нашого північного кордону 46 установок «Іскандер», які можуть бити як балістикою, так і крилатими ракетами. Також окупанти мають «Шахеди».

На думку Костянтина Криволапа, більш як 500 «Шахедів» за місяць росіяни запустити не можуть, тому що потужність виробництва і потужність доставлення з Ірану є не більшою, ніж 500 одиниць на місяць.

«Щодо ракет усі крилаті ракети повинні бути запрограмовані, підготовлені, зашиті туди, куди треба, також необхідний аналіз, як пройшла попередня хвиля ракетної атаки: куди влучили, де збивають, де стоїть ППО. Торік менш ніж 7 днів між атаками не бувало, а то і 10 днів було. І це пов’язано з логістикою, з доставленням цих ракет до літаків на аеродроми. Тобто вся логістика та перепідготовка займає десь від тижня до 10 днів», – пояснив Костянтин Криволап.

За його словами, противник б’є ще й ракетами С-300 і С-400 по Харківщині. Це експерт називає «тероризмом і садизмом». Водночас українська ППО з кожним днем посилюється.

«Щодо нашої ППО, то зараз є посилення мобільних груп. Згадаємо останню потужну атаку на Київ, коли було 75 «Шахедів», які запускалися протягом 8 годин з трьох точок: Приморсько-Ахтарськ, мис Чауда, Курська область. Тобто треба було їм запустити 75 ракет, по 5 у контейнері, з трьох точок – 15, відповідно, з кожної точки вони в середньому запускали по три контейнери. Себто їм треба кудись поїхати, взяти цей контейнер і привезти до пускової зони, під’єднати все й запустити. За 8-9 годин ворог здатен обробити три контейнери з точки. Ця потужність у 75 «Шшахедів», які були випущені з трьох точок упродовж 9 годин, мабуть, і все. І речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат казав, що близько 40 із 75 було збито мобільними групами. Нам треба вище підіймати кількість таких мобільних груп, бо це найдешевший і найпростіший засіб знищувати російські «Шахеди» та крилаті ракети», – резюмував експерт.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022