Як правильно користуватись кондиціонером: декілька порад

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 08.07.2024 в 17:15.
Як правильно користуватись кондиціонером: декілька порад

Влітку кондиціонер може стати справжнім порятунком від спеки. Проте, щоб використання кондиціонера було безпечним та економним, необхідно знати, як правильно його налаштувати. В цій статті розглянемо, як користуватись кондиціонером, щоб він слугував з максимальною користю.

Для чого потрібен кондиціонер

Кондиціонер — це кліматична техніка, яка сьогодні є практично в кожному будинку та квартирі. Він допомагає підтримувати комфортний мікроклімат в приміщенні, що особливо важливо в літню пору, адже від цього залежить самопочуття та настрій людини.

Також на здоров’я людини негативно впливає забруднене повітря. Якщо приміщення погано провітрюється, то в ньому накопичуються пил, віруси, грибки тощо. Саме тому в таких умовах важливо використовувати кондиціонер.

Більшість кондиціонерів вирізняються такими функціями як:

 • охолоджування та обігрів приміщення;
 • очищення повітря за допомогою вбудованих фільтрів;
 • регулювання рівня вологи в кімнаті.

Керувати сучасними моделями кондиціонерів можна дистанційно через пульт, а також за допомогою Wi-Fi. Це дозволяє максимально налаштувати роботу установки під свої потреби.

Як користуватись кондиціонером

Хоча кожна модель кондиціонера має свої особливості, однак є певні загальні рекомендації щодо використання цього пристрою:

 • При увімкненні кондиціонера вікна в приміщенні повинні бути герметично закриті.
 • В сильну спеку не слід різко знижувати температуру приміщення. Краще це робити поступово, знижуючи показник на 2-3 градуси в годину.
 • Не варто робити велику різницю між температурою всередині приміщення та назовні. Різниця повинна становити не більше ніж 7-10 °C.
 • Слідкуйте за рівнем вологи в кімнаті. Цей показник не повинен опускатися нижче 40%.
 • Налаштуйте таймер роботи кондиціонера. Його можна виставити таким чином, що пристрій вмикатиметься автоматично перед вашим приходом додому.
 • При використанні кондиціонера час від часу провітрюйте кімнату.
 • Підтримуйте фільтри установки в чистоті. Звичайний повітряний фільтр можна чистити самостійно під водою. Для більш ефективного очищення, раз на пів року рекомендується викликати майстра з сервісного центру.
 • Зовнішній блок спліт-системи повинен бути надійно захищений. Для цього можна встановити козирок над ним та антивандальні ґрати.
 • Внутрішній блок краще встановлювати якомога далі від побутових приладів, щоб уникнути його перегрівання. Також не варто розміщувати кондиціонер над ліжком, щоб не знаходитись тривалий час під холодним повітрям.

Завдяки дотриманню цих простих рекомендацій використання кондиціонера буде максимально ефективним та економним, а також не зашкодить вашому здоров’ю.

Чи можна користуватись кондиціонером під час дощу та грози

Досить часто власники кондиціонерів вагаються, чи варто використовувати пристрій під час негоди. Виробники не забороняють вмикати установку під час дощу, граду чи грози. Сучасні кондиціонери не бояться крапель води чи граду, але зовнішній блок спліт-системи варто заздалегідь захистити від поганої погоди.

Що стосується грози, то під час неї не рекомендується вмикати кондиціонер, адже є ризик ураження блискавкою, особливо якщо пристрій є не дуже якісним. Якщо гроза почалась під час роботи кондиціонера, тоді слід якомога швидше його вимкнути.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити ефективну і безпечну роботу кондиціонера, зберігаючи комфортний мікроклімат в приміщенні. Замовити кондиціонер з професійним монтажем можна на сайті компанії Aqua-Life.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022