Перші враження смарт-годинник Pebble Time

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 13.09.2015 в 17:08.
Перші враження смарт-годинник Pebble Time
Pebble Time

Ринок електроніки заповнюється новинками так стрімко, що зараз багато хто вже і не згадають, які виробники і пристрої були на слуху два-три роки тому. Між тим, у 2012-му на запитання «які зараз наймодніші смарт-годинники», багато хто відповів би: «Pebble». Після успішної кампанії (всього зібрали понад 10 млн доларів) на Kickstarter розробники випустили першу версію Pebble — годинних з повідомленнями, екраном на «електронному чорнилі» (e-ink) і кнопками для управління інтерфейсом — на початку 2013-го, за рік продавши 300000 примірників.

Pebble Time — вже друге покоління пристрою. Дисплей на електронному чорнилі став кольоровим, серед матеріалів корпусу з’явився метал, а ПО стало більш функціональним. Журналісти видання Rivnist.in.ua вивчили новинку і поспішають поділитись враженнями з нашими читачами.

Pebble Time-1
Зовнішність Pebble Time

В стильній коробці з нефарбованого картону з написом «It’s time» — «Час прийшов» — лежать власне годинник з м’яким пластиковим ремінцем і кабель для зарядки з USB на одному кінці і магнітним контактом, що підключаються до корпусу гаджета, з іншого. Водонепроникний (можна, наприклад, без проблем плавати з ними в басейні, а от від морської води краще берегти) корпус годинника в основному пластиковий, з металу зроблена тільки рамка навколо екрану, захищеного склом Gorilla Glass. Форма корпусу легким вигином повторює вигин руки, скло також не зовсім плоске.

Ремінці в Pebble Time використовують стандартне кріплення шириною 28 мм, так що при бажанні можна замінити штатний (зручний, але не особливо гарний) браслет на щось більше відповідне вашим уявленням про прекрасне. Сам годинник не дуже великий (до гігантських Samsung Gear або LG Watch Urbane їм точно далеко), розміром трохи більше «жіночого» і трохи менше «чоловічого» версії Apple Watch.

Тачскріна тут немає (тому і працює годинник на одній зарядці близько тижня), так що управляти інтерфейсом належить за допомогою чотирьох кнопок — трьох на правій стороні годин («вгору», «ОК» і «вниз» і одній на лівій (відповідальній, як правило, за перехід назад).

Екран на кольорових електронних чорнилах, прямо скажемо, не засліплює — навіть на максимальному рівні підсвічування, який названий в меню саме «сліпучим». Найкомфортніше користуватися Pebble Time на вулиці в сонячний день або в яскраво освітленому приміщенні. Але недолік яскравості — неминуча поки особливість даної технології.

Зате від іншої її особливості – повільної швидкості оновлення зображення — розробникам вдалося практично повністю позбавитися. Перемальовується картинка на «циферблаті» дуже швидко, реалізовані красиві анімації.

Програмне забезпечення Pebble Time

Ступінь «розуму» смарт-годинника безпосередньо залежить від того, наскільки продумано їх ПЗ та інтерфейс користувача. В інтерфейсі Pebble Time є дві свого роду «вертикалі». Перша з них — Timeline. Посередині її знаходиться циферблат, «зверху» — минуле (будь-які повідомлення, отримані листи, пропущені дзвінки тощо), «знизу» — майбутнє (майбутні події з календаря, прогноз погоди, час сходу і заходу сонця).

Друга «вертикаль» — список додатків, включаючи як штатні (Настройки, Музика, Будильники), так і додаткові, які можна скачувати з Мережі і встановлювати на годинник через додаток-клієнт на смартфоні. Асортимент досить широкий — від моніторингу сну (Morpheuz, Sleep as Android), різних пультів дистанційного керування (навіть для камери смартфона), Чекин (Swarm), заміток (Evernote) до клону Flappy Bird, в який через незручне керування механічними кнопками грати ще більш болісно, ніж в оригінал.

Є і фітнес-додатки, найпопулярніше з них у власника Pebble — RunKeeper. У Pebble Time присутні всі покладені у фітнес-гаджет датчики, такі як шестіосевой акселерометр, гіроскоп, магнітометр, компас і крокомір, не вистачає тільки датчика частоти серцевих скорочень (пульсометра).

У Pebble Time також є мікрофон, що дозволяє, наприклад, надиктовувати відповіді на повідомлення з голосу. Правда, найкраще функція працює при сполученні годинника з Android-смартфоном і в додатках, які вже навчені підтримувати аналогічні відповіді з голосу на годинник c Android Wear. При використанні годинника у зв’язці з iPhone мені таку функцію виявити жодного разу не вдалося. Шаблони відповідей («Ок», «Вибачте, затримуюся», «Відповім пізніше» і т.п.) теж доступні лише власникам Android-смартфонів.

Головна «іграшка» годинника — зрозуміло, циферблати. Вони сотнями, якщо не тисячами, доступні в офіційному магазині, є і засоби для самостійного виготовлення заставок. За установкою і приміркою різних варіантів можна провести не одну і не дві години.

Головна проблема ПО годин — відсутність офіційної підтримки кирилиці «з коробки». Тобто не тільки відсутній інтерфейс українською чи російською, а й повідомлення українською приходять у вигляді квадратиків. Проблема, втім, вирішується пошуком в Google, ентузіасти вже зробили патч для русифікації гаджета і навіть регулярно його оновлюють. Правда, на момент написання цього огляду після виходу нової версії додатка Pebble Time для iOS патч не встановлюється. Будемо сподіватися, що автори патча знайдуть, як повернути йому функціональність. З Android при цьому проблем не виявлено.

Підсумки

Якщо вам не довелося стати одним з десятків тисяч інвесторів Pebble Time на Kickstarter, доведеться йти за годинником в магазин. В інтернет-магазинах за пристрій хочуть приблизно 199 доларів. Для порівняння, стильні повністю металеві Moto 360 на повноцінній Android Wear можна купити дешевше, а LG G Watch, ще залишилися подекуди у продажу, взагалі коштують набагато менше. Sony SmartBand Talk SWR30, теж оснащений E-Ink дисплеєм і вміє відображати повідомлення (крім підрахунку рухової активності та функції гарнітури), коштують взагалі від 100 доларів.

Для кого зроблені Pebble Time? Головним чином, для фанатів Pebble. Багатьом подобається тривала (до тижня) робота від батареї, невелика вага, добре видимий на сонці екран, сумісність одночасно з iOS і Android, своєрідна естетика інтерфейсу, нарешті, маса можливостей покопатися в софті і навіть налаштувати прошивку на свій лад.

Але особисто для мене цей смарт годинник має один недолік, який перекреслює всі достоїнства — кнопки. Мені набагато зручніше сенсорний екран або хоча б чутливі до дотику зони на обрамленні дисплея. Проблема посилюється тим, що кнопки досить тугі і в більшості випадків доводиться натискати їх одним пальцем, впираючись при цьому іншими в протилежний край годинника.

Підіб’ємо підсумки огляду смарт-годинника Pebble Time.

Плюси:

Тривалий час автономної роботи
Швидкий кольоровий E-ink дисплей
Сумісність з двома кращими ОС для смартфонів
Маса циферблатів і додатків в магазині

Мінуси:

Незручне (підкреслю, особисто для мене) управління кнопками
Немає підтримки кирилиці «з коробки»

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022