Який обігрівач краще для обігріву приміщення
Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 26.09.2015 в 18:54.У колишні часи, коли електрика було дешевою, а обігрівачі було купити складно, майстрували їх з ніхромових спіралей, які намотували на керамічні основи. Нехитрі пристрої називали «козлами». Вони поглинали електроенергію у величезних кількостях і були пожежонебезпечні. Деякі екземпляри «козлів» дожили до наших днів, і в зведенні пригод ні-ні та й промайне повідомлення, що з вини подібного обігріву десь трапилася пожежа. Зараз потреби в саморобках немає. За розумну суму можна купити цілком пристойний, досить економічний і безпечний обігрівач.
Тихо і не небезпечно
Одними з найбезпечніших обігрівачів вважаються масляні. У їх герметичному корпусі, заповненому машинним (трансформаторним або йому подібним) маслом, знаходяться електричні ТЕНи (трубчасті електричні нагрівачі). Багато з сучасних моделей масляних обігрівачів оснащені терморегуляторами, що дозволяють встановлювати інтенсивність нагріву. Ті, що дорожчі, мають програмовані таймери і рідкокристалічний індикатор. Збільшити швидкість прогрівання приміщення дозволяють і вбудовані в деякі моделі вентилятори.
Корпус масляних обігрівачів складається з секцій у формі радіатора. Чим більше секцій, тим більше площа поверхні обігрівача, а значить, і його ефективність. У різних моделей форма секцій різна. Найбільш сучасні моделі мають складну форму секцій, за рахунок чого площа поверхні, з якою відбувається передача тепла, стає більше без істотного збільшення габаритів пристрою.
Всі перераховані переваги масляних обігрівачів, а також простота конструкції, безшумність і відносно невисока ціна зробили їх дуже популярними. До недоліків цих приладів можна віднести те, що холодне приміщення нагрівається з їх допомогою до комфортних температур не занадто швидко: 20, 30 хвилин і довше. До того ж деякі моделі бувають недостатньо стійкі, а важать вони чимало. Тому в кімнаті, де працює масляний обігрівач, дітей і тварин залишати без нагляду ні в якому разі не можна.
Зберігати масляні обігрівачі рекомендується у вертикальному положенні. І якщо якийсь час прилад лежав на боці (наприклад, при транспортуванні), перш ніж включити його в мережу, потрібно почекати 10-15 хвилин, щоб масло стекло в нижню частину радіатора і повністю закрило тени.
Теплий вітерець
Швидше обігріти здатні теплові вентилятори. Вони до того ж з усіх видів обігрівачів найдешевші. Як зрозуміло з назви, ці пристрої крім нагрівального елементу оснащені вентилятором, який видуває тепле повітря. Існують потужні моделі, здатні і обігрівати і здійснювати вентиляцію великих офісів і складів.
Побутові тепловентилятори зручні тим, що вони компактні і прості в експлуатації. Їх якість і ціна визначаються типом нагрівального елемента, який може бути спіральним, ТЕНовим і керамічним.
Спіральні нагрівальні елементи виготовляються з тонкого ніхромового дроту. Головний їхній недолік — дуже висока температура нагріву. Ніхромовий спіраль під напругою безпосередньо стикається з повітрям; побутовий пил, що потрапляє на неї згоряє, виділяючи неприємний запах і шкідливі речовини.
Отвір забору повітря в обігрівач зі спіральним нагрівальним елементом не повинен перекриватися ніякими предметами, і за цим потрібно стежити дуже ретельно. Наприклад, якщо випадковим сквозняком обігрівач накриє завіска, прилад може згоріти і навіть стати причиною пожежі.
Тенові тепловентилятори замість спіралі оснащені металевою трубкою, всередині якої знаходиться нагрівальний елемент з графіту або дроту. Весь вільний простір в трубці заповнений кварцовим піском, який має високу теплопровідність. Вони безпечніші, ніж спіральні, але коштують трохи дорожче — від 3000 до 5000 рублів.
Тепловентилятори з металокерамічним нагрівальним елементом вважаються найбільш екологічними і безпечними. Деякі моделі оснащені датчиками, які спрацьовують при нахилі в будь-яку сторону і вимикають апарат, тим самим запобігаючи небезпеці загоряння.
Розкид цін на керамічні обігрівачі — від 2000 до 8000 руб.
Обігрів за допомогою конвекторів
З десяток років тому на ринку з’явилися конвектори. Прилади в прямокутному плоскому корпусі найчастіше вішають на стіну. Вони не займають багато місця, до того ж завжди можна підібрати модель за кольором, яка гармонує з інтер’єром приміщення.
Обігрів за допомогою електричного конвектора відбувається швидко і безшумно, холодне повітря природним шляхом надходить на нагрівальні елементи знизу через забірну решітку, нагріваючись, піднімається і повертається в приміщення через верхні жалюзі. Оскільки максимальна температура нагрівального елементу конвектора (як правило, це ТЕН) не перевищує 55-60 ° С, прилад пожежобезпечний, його можна залишати включеним в будинку навіть на тривалий термін.
Різних моделей конвекторів на нашому ринку представлено багато — як імпортних, так і вітчизняного виробництва. Вони відрізняються один від одного розмірами, теплопродуктивністю, кількістю режимів роботи і різними пристосуваннями начебто сенсорних панелей і дистанційних пультів управління.
Тепло зі стелі
Ще один вид обігрівачів — інфрачервоні. По суті, вони являють собою джерела спрямованого інфрачервоного (теплового) випромінювання, яке не поглинається повітрям, а нагріває безпосередньо предмети і об’єкти, на які потрапляє. Повітря нагрівається вже від них. Наприклад, якщо обігрівач закріплений на стелі — а саме так найчастіше і встановлюють моделі, призначені для обігріву житла, — то спочатку прогрівається нижня частина приміщення, а потім тепле повітря піднімається вгору, що дійсно вельми комфортно. Інфрачервоний обігрівач — єдиний вид приладів, що дозволяє здійснювати зональний і точковий обігрів (наприклад, робітника або спального місця), не піклуючись про те, яка температура в іншому приміщенні. Це дозволяє істотно економити електроенергію. Прилади можна використовувати навіть на відкритому повітрі. Влаштувавшись в зоні «освітлення» такої лампи, людина буде почувати себе цілком комфортно і в прохолодну погоду.
Виробники стверджують, що для інфрачервоних обігрівачів не страшна волога, що вони не спалюють пил, не сушать повітря, а електроенергії, у порівнянні з іншими обігрівачами такої ж потужності, споживають набагато менше.
Є у них і свої мінуси. Оскільки робоча температура нагрівального елементу інфрачервоного обігрівача досить висока — від 300 до 700 ° С, їх слід встановлювати на строго певній відстані від об’єктів, що нагріваються (2-3 м), повністю виключивши можливість фізичного контакту з приладом, а в приміщенні, де він використовується, не повинно бути легкозаймистих предметів (паперу, стружки, вовни).
Електричний вогонь
Окрему нішу серед обігрівачів займають електрокаміни, що володіють візуальним ефектом «живого вогню». Насправді найчастіше під «личиною» електрокаміна ховається звичайний тепловентилятор, якому додали рухливу картинку полум’я.
Електрокамін який вбудовується в стіну — це не тільки якісний, досить потужний обігрівач, але й елемент декору приміщення.
Неелектричні джерела тепла
Всі перераховані види обігрівачів живляться від електричної мережі. А якщо одночасно вийде з ладу тепломережа і перерветься подача електрики? Або на ваших ділянках електрика взагалі поки відсутня? Купувати буржуйку і запасатися дровами на зиму зовсім не обов’язково, можна знайти і більш сучасне рішення, наприклад придбати газовий конвектор з чавунним теплообмінником. Такі газові апарати досить надійні і довговічні. Газ спалюється в них в закритій камері згоряння. Приплив повітря для горіння здійснюється з вулиці, туди ж виводяться і всі продукти згоряння. При відсутності полум’я спеціальний датчик автоматично припиняє подачу газу.
Крім газових конвекторів у продажу є і інфрачервоні обігрівачі, що працюють на дизельному паливі або зрідженому балонної газі.
На дизельному паливі, зрідженому газі, а також на гасі або відпрацьованому маслі можуть працювати деякі моделі промислових тепловентиляторів («теплові гармати»). Найчастіше вони застосовуються для обігріву нежитлових приміщень або прискореної сушки приміщень.
Якщо ви придбали досить потужний обігрівач, не забувайте, що навантаження на електромережу зростає при його включенні. Слабка проводка такого навантаження може не витримати. Для підключення подібних приладів необхідно використовувати тільки якісні дроти, подовжувачі та розетки.
І останнє важливе попередження: обігрівач будь-якого типу не призначений для сушіння одягу. Винятки становлять лише моделі, обладнані спеціальними сушарками.