Як зрозуміти, що ваш Wi-Fi атакують, і захиститися

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 29.09.2015 в 18:54.
Як зрозуміти, що ваш Wi-Fi атакують, і захиститися

Скільки часу потрібно, щоб зламати Wi-Fi, чи має сенс придумувати складний пароль для домашньої бездротової мережі і як відстежити хакерську атаку, розповідає програміст Олег Купрєєв.

1. З погляду комп’ютерної безпеки, Wi-Fi успішно зламується протягом останніх 10 років.

Сьогодні заповітний пароль для злому мережі справжній хакер може отримати приблизно за хвилину. Це походить на відвертий провал в галузі безпеки Wi-Fi. Більш того, це актуально і для домашніх користувачів.

2. Використання громадських мереж Wi-Fi найбільш ризиковано з точки зору безпеки. Подібні мережі, як правило, працюють у відкритому режимі без пароля для авторизації і якого-небудь шифрування при передачі даних, так що про безпеку цих мереж мови не може бути в принципі.

3. Вкрай небезпечно дозволяти пристрою «запам’ятовувати» назви мереж і підключатися до них автоматично.

Більшість пристроїв запам’ятовують назву Wi-Fi мережі, до якої підключалися хоч раз, і відразу підключаються до неї знову, якщо побачать її в ефірі. Цим користуються хакери, які придумали підміняти оригінальну точку доступу «двійником» з такою ж назвою. На практиці будь-хто може зробити у себе відкриту Wi-Fi мережу з назвою відомої компанії і з подивом побачити, як до його точки доступу автоматично підключаються пристрої людей, які хоча б раз підключалися до Wi-Fi. Після того як жертва автоматично вибере підроблену мережу, пристрій відразу ж починає перевіряти пошту / повідомлення в соцмережах, і для хакера отримання доступу до облікових записів користувача стає вже свого роду «справою техніки».

4. Уважно читайте всі системні повідомлення, іноді з їх допомогою можна відстежити спроби злому бездротової мережі. При реалізації хакерами деяких атак у користувача може з’явитися повідомлення, яке попереджає про те, що «сертифікат безпеки підроблено». Якщо воно з’явилося — будьте гранично обережні, перевірте всі підключення, перестрахуйтеся. Висока ймовірність, що вас атакує хакер. Однак, як показує практика, більшість людей закриває їх, навіть не читаючи, чим лише допомагає хакеру.

5. Щоб зрозуміти, чи зламаний ваш Wi-Fi, досить зайти і подивитися список клієнтів бездротової мережі. Якщо ви помітили чужі комп’ютери або пристрої, то, швидше за все, він вже зламаний. Щоб помітити сам злом у процесі, потрібно встановлювати систему виявлення вторгнень. Однак практика показує, що навіть далеко не всі компанії настільки дбають про безпеку, що вже казати про звичайних приватних користувачів.

6. Експерти радять взагалі не користуватися відкритим Wi-Fi, щоб уникнути ризиків. Якщо ж альтернатива у вигляді мобільного доступу в інтернет відсутня і інших варіантів теж немає, то слід потурбуватися про шифрування даних, переданих в такій мережі. Але це вже прерогатива просунутих користувачів.

7. Безпека Wi-Fi і роутера залежить від виробника цього пристрою. Особливо вразливими в останні роки є роутери виробництва D-Link, ZyXEL, Asus, Huawei.

8. Чи допомагає від злому складний пароль для доступу до Wi-Fi? Так! Зверніть увагу — суть складності пароля не в довжині, а у вмісті. Головне, щоб він не був повністю цифровим або ж стандартним словниковим. При виборі пароля Wi-Fi слід намагатися використовувати різного роду спецсимволи на кшталт: @, #, *.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022