Що просять в подарунок на День вчителя

Подивитись всі дописи у розділі: Культура. Розміщено: 01.10.2015 в 15:06.
Що просять в подарунок на День вчителя
У молодих викладачів шкіл з'явилися нові запити

Запити вчителів щодо подарунків до професійного свята, яке відзначається в ці вихідні, змінилися. Якщо раніше вимагали дорогу каву, ікру або телевізори, то цього року вже переходять на ювелірні прикраси і брендові речі. Експерти кажуть, що нині в школи приходять молоді вчителі, яких банкою ікри вже не здивуєш.

Сумка і браслет

Форуми батьків буквально кишать обговоренням, що нині просять подарувати на день вчителя. На першому місці залишаються гроші. «Молодший поніс 210 грн. — як сказав батьківський комітет, здати терміново», — пише одна мама. «Молодший в 1-му — зібрали конверт по 100 грн. і завучу, і директору … вчора питала багатьох голів батьківських комітетів… прийшла до висновку, що це не директор збирає, а все-таки змагання між вчителями, хто активніше прогнеться з конвертом від батьків», — повідомляє інша мама на батьківському форумі.

Читайте також: Як прривітати з Днем вчителя

Але цього року вчителі стали проявляти і креативність. Наприклад, в одній зі шкіл Києва батьки розповіли, що молода вчителька захотіла брендову сумку. «Ціна — приблизно 7 тис. грн, не пам’ятаю, яка фірма. Але хоч у нас і заможні батьки, все-таки я була здивована. Якось раніше воліли дорогі спиртні напої, наприклад, або планшети, телефони», — розповідає мама 8-класниці.

«Моя дитина навчається в одній з елітних київських гімназій. Батьки заможні — підприємці або банкіри. Вчителі теж не після практики в сільській школі. Але такого запиту ми точно не очікували. Наша класна керівниця взагалі зажадала на День учителя браслет Pandora (в середньому вартість браслета — 1,5 тис. грн і від 500 до 1,5 тис. грн намистинки. — Ред.). Подумали і вирішили скинутися. А раптом почнуть в класі тюкать, мовляв, при грошах і пожаліли для дитини подяку вчительці», — розповіла мама 10-класника в одній зі столичних гімназій, Поліна. Ще одна столична сімейна пара — Віка і Костя Єрьомін — поділилася тим, що «здавали гроші на подарунковий сертифікат Brocard». «Звичайна школа, особливих вимог ніколи не було. Здавали на потреби по 200-300 грн у два-три місяці, але таких замовлень не було», — зазначили батьки.

Підніміть зарплату

За даними менеджера зі зв’язків з громадськістю порталу rabota.ua Тетяни Пашки, зараз у школи все частіше приходять працювати молоді вчителі. «За нашими даними, зараз в школи йдуть до 25 років, в основному це жінки з вищою освітою. Ймовірно, смаки у них теж змінюються. Середня зарплата у них — від 1500 до 4000 грн», — говорить Пашкіна.

Глава правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін вважає, що вчителям в першу чергу необхідно підняти зарплату, щоб не було подібних запитів. А голова асоціації директорів шкіл Києва Юрій Шукевич порадив в таких випадках звертатися до директорів або завчити: «Якщо ж корупція на рівні самих директорів, то вирішувати з батьківським комітетом, писати скарги».

До речі, батьки вже навіть написали електронну петицію президенту з приводу корупції в школах. «Хочу звернутися до президента з проханням зупинити побори в школах і дитячих садах. У місяць на потреби класу (групи) в середньому з батьків вимагають від 500 грн і вище. Починаючи з 1 вересня, батькам нарахували суму в 1200 грн. А також окремо на ремонт школи (садка)», — сказано в тексті петиції. Учора ввечері під нею було не більше сотні голосів.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022