Як купити новий телевізор який максимально задовольнить ваші вимоги

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 21.10.2015 в 20:25.
Як купити новий телевізор який максимально задовольнить ваші вимоги

Наша стаття допоможе тим, хто планує придбати телевізор зорієнтуватися у всьому різноманітті функцій та опцій таких як Smart TV, 3D і 4K і вибрати за найкращою ціною той, який максимально задовольнить ваші потреби.

Від дешевих телевізорів для спальні або студії до більших екранних пристроїв, які дають відчуття присутності в кінотеатрі, існують сотні моделей, з яких можна і потрібно вибирати.

Скільки мені доведеться заплатити?

Ціни на телевізори можуть починатися від 1 700 грн. і доходити до 80 тис. грн. за моделі з величезними екранами. Ціни можуть відрізнятися навіть у межах одного розміру екрану, для моделей з діагоналлю екрана 32 дюйми ціна може бути від 4 тис. грн. до 14 тис. грн.

Найкраще — це визначитися з бюджетом перед тим, як йти в магазин або вибирати модель в Інтернеті, для при кладу на сайті comfy.ua, де представлено більш 200 телевізорів, також радимо завжди відвідати кілька магазинів у пошуках кращої цінової пропозиції. Враховуючи постійне зниження цін на телевізори, ви можете знайти краще рішення за ваші гроші, ніж ви думаєте.

Який розмір телевізора мені потрібен?

Це питання може викликати розбіжності в деяких сім’ях, але ви можете знайти відмінний телевізор у будь-якому розмірі, і більший — не завжди означає кращий. Найважливіший параметр, який потрібно врахувати при виборі розміру телевізору — це розмір кімнати, в яку ви плануєте його помістити.

Якщо простір обмежений, то великий телевізор може просто не вміститися туди, куди ви хотіли. Зробіть точні виміри, і в магазині вам буде легше зробити вибір. Обмовимося, що на вибір розміру телевізора впливає не тільки відстань до нього, а й роздільна здатність зображення, кут перегляду і, звичайно, гострота зору.

Дуже важливо підібрати оптимальну відстань саме для себе або в середньому для глядачів у вашому випадку. Занадто мала відстань до телевізора може втомлювати зір, якщо ваші очі не можуть охопити все зображення одним поглядом, і їм доводиться активно рухатися. Занадто велика відстань також призводить до зайвої напруги очей, так їм доводиться постійно вдивлятися, щоб побачити деталі зображення.

Стосовно до роздільної здатності зображення працює наступне правило. Якщо вона низька (наприклад, аналоговий сигнал від антени загального користування), то при близькій відстані до телевізора картинка складатиметься з видимих пікселів, що не тільки робить зображення негарним, але й додатково стомлює зір. Якщо роздільна здатність висока (FullHD), то його можна дивитися з більш близької відстані, ніж зображення з низьким розширенням, без зайвої напруги для очей.

Щодо шкоди від занадто близького розташування телевізора скажемо, що з появою і широким поширенням рідкокристалічних (LCD), загроза негативного випромінювання значно знизилася в порівнянні з телевізорами перших поколінь на основі технології електронно-променевих труб (CRT), але все ж не варто цим нехтувати. І обов’язково майте на увазі — одним з основних джерел перенапруги для очей є зовсім не відстань до екрану, а його яскравість, тому намагайтеся уникати занадто яскравих налаштувань зображення.

Який тип телевізора мені краще купити?

Телевізори з позначкою HD-ready коштують дешевше, ніж з позначкою Full HD або з приміткою HD Ready 1080p. Всі вони здатні програвати HD сигнал або, як його ще називають, сигнал високої чіткості від вашого провайдера телебачення, але Full HD тип дозволить вам також переглядати фільми у форматі Blu-ray, що передають найкраще на сьогоднішній день якість зображення.

Все більше телевізорів зараз можуть використовуватися як PVR (Personal Video Recorders) або персональні відеомагнітофони, якщо ви підключите до нього USB накопичувач, який дозволяє не тільки записувати цифрові телепрограми, але і ставити їх на паузу для подальшого поновлення перегляду. Не всі телевізори, однак, надають PVR функцію однакової якості.

Як мені вибрати бренд телевізора?

Величезний вибір телевізійних брендів існує на ринку, так як же з них вибрати?
Samsung — лідер світового ринку телевізійної техніки, якого по п’ятах переслідує інший корейський виробник LG, і обидві компанії мають у своєму арсеналі як дешеві телевізори, так і супер-преміальні моделі з великими екранами і вартістю кілька десятків тисяч гривень.

Philips, Sony і Panasonic представлені менше, але також виробляють відмінні телевізори для різних бюджетів, і є хороший вибір у Toshiba і Sharp.

Крім основних виробників телевізорів, згаданих вище, велика частка дешевих телевізорів зайнята невеликими виробниками, серед яких все частіше опиняються і самі магазини електроніки. Серед них можна побачити такі бренди, як Supra, Mystery, Рубін та інші. Ці телевізори часто відрізняються не тільки низькою ціною, але і більш низькою якістю в процесі нашого тестування.

Що таке Smart TV?

Телевізори, які можна підключити до інтернету для програвання більшої кількості контенту в режимі реального часу (catch-up TV), участі в соціальних мережах (Fecebook), живого відео спілкування на великому екрані (Skype), перегляду великої кількості фільмів і передач як безкоштовних, так і за окрему плату. Smart TV стає більш і більш поширеним, проникаючи в більш дешеві моделі телевізорів з кожним роком, і такі телевізори тепер не обов’язково повинні коштувати занадто дорого, але, звичайно, ви завжди можете вибрати модель без підтримки інтернету, якщо ця функція вам не потрібна.

Що таке телевізор з 3D?

3D телевізори зараз отримали досить широке розповсюдження; значна частка телевізорів, які представлені на ринку України, мають вбудовану функцію 3D для перегляду фільмів або телевізійних програм. Ажіотаж навколо 3D телевізорів, що з’явився кілька років тому, потроху вщух, але наявність такої можливості раніше залишається привабливою і не коштує тепер великих грошей.

Що таке 4K телевізор?

Більшість людей вже мають HD (високої чіткості) телевізори у себе вдома, але багато хто продовжує мріяти про більше — телевізорі з 4K — або Ultra HD (UHD) — телевізорі з ультра-високою якістю зображення. Тепер такі телевізори вже доступні у продажу. Рівень деталізації картинки таких телевізорів в 4 рази вище, ніж у HD телевізорів (звідси, власне, і їх назва 4K), тому якість перегляду з таким телевізором переходить на новий рівень. Незважаючи на те, що ведеться активна робота над створенням контенту для перегляду в 4K Ultra HD форматі, поки існує не так багато фільмів і передач в даній якості.

У який час краще купувати новий телевізор?

Кращий час купувати телевізор — коли він вам дійсно потрібен, але варто пам’ятати деякі тимчасові тренди, що склалися на ринку продажів.
По-перше, середня ціна на телевізори неухильно падає з кожним роком протягом вже багатьох років.

По-друге, за останні роки не було випадків зростання цін на телевізори чи тимчасового скорочення цін від виробників з подальшим поверненням до більш високого рівня. Це аж ніяк не означає, що продавці електроніки не проводять такі тимчасові акції, тому кращі пропозиції виникають у тих чи інших продавців під час спеціальних цінових активностей протягом усього року, наприклад, в дні народження електронних мереж.
По-третє, існують загальнонаціональні періоди, в які традиційно високий попит і велика ймовірність значного зниження цін: передноворічні свята, так звана «чорна п’ятниця» в листопаді, новорічні розпродажі в січні.

Не останню роль у зниженні цін на телевізори грає щорічна зміна модельного ряду у всіх провідних виробників техніки. Нові моделі як правило мають кращі технічні характеристики і вперше з’являються у продажу, починаючи з березня і з більш дешевих моделей. Повністю продуктовий ряд змінюється до серпня-вересня. З появою новинок у виробників і продавців виникає гостра потреба розпродати телевізори минулого покоління для звільнення місця на складах і полицях магазинів, тому в періоди зміни поколінь варто очікувати зниження ціни. Якщо ви не біжите за останніми модними тенденціями, то в такі моменти ви можете придбати відмінний телевізор за доступною ціною.

Але не забувайте, що розпродажі нерідко трапляються і на моделі не найкращої якості, про що знають виробники і продавці, але не завжди повідомляють це прямо покупцям, тому буде краще переконатися в якості обраного телевізора, ознайомившись з його обзорами в мережі, технічними характеристиками і тестами на спеціалізованих сайтах.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022